Obří loupež kabelek Hermés!

Drazí čtenáři a klienti, dnes přináším zajímavou zprávu z francouzských médií.

hermes

Minulý čtvrtek ráno organizovaná skupina šesti pachatelů odcizila ze skladů logistického centra CAMS poblíž Paříže okolo 500 kabelek Hermés. Jednalo se o kabelky v hodnotě od 500 – 5000 EUR. Celková škoda činí okolo 1 milionu EUR. To už je velká loupež…

Podle zdrojů seznámených s případem šlo o velmi dobře organizovanou skupinu, které se naprosto jednoduše podařilo obejít security a naložit kabelky do dvou nákladních automobilů. Nyní se zkoumá míra zavinění, protože podle dalších zdrojů selhali kontrolní mechanismy, zdroje uvádějí, že ve skladovacích prostorech byl přítomen pouze samotný manažer těchto prostorů.

Loupeží luxusních obchodů přibývá, v samotné Paříži se terčem přepadení stal například slavný butik Colette, či klenotnictví Cartier, jehož vyloupení bylo velmi dramatické, provedli ho totiž muži ozbrojení samopaly AK-47 a loupež se neobešla ani bez rukojmích.

Ani Praha není výjimkou, přesně před rokem neznámí rusky mluvící útočníci vnikli do klenotnictví v Pařížské ulici, spoutali prodavače a následně odcizili několik hodinek v hodnotě několika milionů korun. Dosud jsem se nikde nedopátrala zda by byli pachatelé někdy chyceni, myslím si že ne.

Budu se těšit u příznivějších zpráv ze světa luxusní módy, L.P.