Louis Vuitton

Louis Vuitton-jak postupujeme při autentifikaci produktů této značky

Myslím, že nejsem jediná, komu se při slovním spojení „padělek kabelky“ vybaví právě padělek kabelky Louis Vuitton.

Louis Vuitton, jedna z nejluxusnějších značek, ale také bohužel jedna z nejpadělanějších. Padělků těchto kabelek bylo vyrobeno již miliardy kusů a na ulicích je neustále znovu a znovu vídáme u nositelek všech věkových kategorií. Vidím je na čtrnáctiletých holkách, vidím je na důchodkyních, vidím je ale i na jinak vkusně oblečených ženách středního věku…je to jakási epidemie…bohužel se mi zdá že nevymítitelná.

Většinu informací budu prezentovat na třech kabelkách. První je kabelka mé maminky, model Louis Vuitton Monogram Montorgueil.

montortgueille

…dalším modelem bude luxusní LV Monogram Antheia hobo (PM cherry), mé věrné a milé čtenářky Axinky, velké odbornici na tuto značku… které tímto moc děkuji! Na této kabelce můžeme vidět velmi zajímavý druh hardwaru a další neobvyklé krásné detaily…

monogram antheia hobo

…a poslední kabelkou bude LV Elegie fusain, u které se opět koukneme na zoubek Monogramu, ale také pro nás bude představovat důležitý vzorek z palety plátěných kabelek…fotografie opět od Axinkky, a další poděkování k tomu:-)

louis vuitton elegie fusain

1)Koupě kabelky Louis Vuitton

Protože jde o nejčastěji padělanou značku vůbec, je potřeba obrovské obezřetnosti! Jako stoprocentní jistotu samozřejmě mohu doporučit jen a pouze nákup v kamenném obchodě této značky! 

Někdy se ale z finančních důvodů nevyhnete koupě kabelky nošené. Zavedené WWW stránky které se specializují na prodej nošených kabelek, obvykle mají ve svém týmu odborníky, kteří originalitu spolehlivě prověřují, a zde se také bát nemusíte. Ale bohužel v dnešní době se těchto stránek vyrojilo docela dost, a myslím, že na českém trhu je snad jen Luxury Bags a ilovelv, kterým bych věřila. Rozhodně nekupujte na stránkách které nejsou prověřené a zavedené! S tímto velmi ráda poradím, orientuji se nejen v českých ale i zahraničních stránkách tohoto typu.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Pro začátek bych zdůraznila nejdůležitější pravidla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

a)Louis Vuitton nemá outletovou řadu!!!!!!!!!!!!!

b)Louis Vuitton nikdy nedělá výprodeje!!!!!!!!!!!!

c)Louis Vuitton nikdy neprodává nic se slevou!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pokud tedy nějaký prodejce nabízí zboží s výhodnější cenou z těchto důvodů, znamená to automaticky, že jde o podvodné jednání!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2)Materiály

U mnohých z Vás možná vládne přesvědčení, že všechny kabelky Louis Vuitton jsou kožené. Avšak není tomu tak. 70% prodaných kabelek Louis Vuitton jsou ty s klasickým monogramem a právě tyto kabelky kožené nejsou.

Pro autentifikátora je velmi důležitá podrobná znalost těchto materiálu. U nás, pokud si nejsme materiálem jistí(protože výrobci padělků je někdy velmi dobře napodobují), kontaktujeme na konzultaci i soudního znalce v oboru. Nezřídka je nutné ověřit materiál i různými odbornými přístroji.

a)Coated Canvas – Nejčastěji používaný materiál, na nejvíce prodávaných kabelkách Monogram a Damier.*(ne na lakovaných monogramech a damier, tam jde o kůži Vernis)*

Jeví se na pohled jako kůže, ale jde o plátno potažené šesti vrstvami PVC. Materiál je hrubě zrnitý, aby více imitoval kůži. Je lesklý a velmi odolný. I když nejde o kůži, jde o extrémně kvalitní materiál s perfektními vlastnostmi. Kabelka z tohoto materiálu i po patnácti letech vypadá jako nová, patinu na ní chytají pouze kožené doplňky, obšití, uši…A vydrží toho opravdu hodně, zvládne setkání s vodou, …když ji položíte na trávu, také se nic nestane…maximální odolnost proti oděru je také samozřejmostí. Proto je tento materiál velmi ceněný i na cestování.

O tom zda se vyplatí investovat do nekožené kabelky LV se vedou široké diskuze, …ti kteří s LV nemají zkušeností, tvrdí, že se platí pouze za značku, ale ten kdo zkušenosti má, může potvrdit, že i v případě nekožené kabelky jde o extrémně kvalitní výrobky, které naopak mají tu devizu, že jsou téměř nezničitelné.

Coated Canvas u Monogram Montorgueil

detail šití louis vuitton 2

Coated Canvas u Damier Azur Saleya

coated canvas damier

Coated Canvas na White Multicolor Monogram Alma

coated canvas multicolor

POZOR!!!Všechny monogramy jsou doplněny koženými doplňky!!!!Ucha, táhla zipů, obšití… VŽDY z kůže!!!!Prodejci padělků velmi často doplňují monogram kabelky jen PVC, ale to je hlavní znak že kabelka není originální!!!!!!!!!!!Používá se hovězí useň velmi příjemné světle hnědé barvy, které se časem mění v medovou a chytá velmi okouzlující patinku.

b)Kůže

Pro kožené kabelky, které jsou samozřejmě o mnoho dražší než canvas kabelky, se používají především jehněčí kůže a telecí kůže, které vynikají svou jemností a měkkostí.

*Kůže bez speciálních úprav-tzv.vachetta

Vachetta je kůže, která se používá na kožené doplňky všech monogramů!Ucha, táhla zipů, obšiti…

*Prošívaná kůže – Antheia

Překrásná prošívaná jehněčí kůže u Antheia Hobo

antheia hobo

*Monogram Empreinte

Kůže s vyraženým monogramem.

Darkblue Artsy MM Tote Bag

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

*Mahina

Perforovaná kůže

mahina

*Vernis kůže

Vernis je lakovaná telecí kůže. Vyrábí se buď s Monogramem, tzv. Monogram Vernis, poprvé představená v roce 1998, nebo Damier Vernis s Damier vzorem.

Monogram Vernis na Stanton Vernis 

monogram vernis

Damier Vernis na Limited Edition Black Club Bag

damier vernis

*Epi

Epi kůže, je speciálně upravovaná kůže se vzorem horizontálních čar. Je voděodolná a krásně lesklá. Objevuje se v mnoha barevných provedeních.

Epi leather na Yellow Epi Lussac Shoulder Bag

epi lussac

Epi leather na Cyan Blue Epi leather Alma

alma epi

c)Látkové kabelky

Látkové kabelky LV se vyrábějí z velmi odolného plátna s šikmou vazbou. Vyrábí se vždy s  monogramem.

V aktuální kolekci jsou k dispozici v několika odstínech: fusain-černý podklad s hnědými znaky, encre-šedý podklad s bílými znaky, a sepia-sepiový podklad s bílými znaky.

Další kategorií jsou denimové kabelky, v aktuální kolekci jsou ve dvou variantách: Indian rose – výrazně růžová s bílými znaky, a Grand bleu – velmi tmavá modrá s bílými znaky.

Plátno fusain u modelu Elegie

elegie fusain

Plátno barvy encre u Monogram Mini Lin Romance Encre Bag

monogram mini lin

Plátno odstínu sepia na Sepia Monogram Idylle Canvas Rendez-vous MM Handbag

sepia monogram

Louis Vuitton za dobu své existence vystřídal mnoho barev kožených, plátěných i denimových kabelek, disponujeme jejich ucelenou databází.

3)Vzor monogramu na Coated Canvas

Právě monogramu patří největší podíl padělaných kabelek LV. 

Zde se soustředíme na symetričnost a pravidelnost vzoru, který má své zákonitosti, které musí bezpodmínečně dodržovat. Zkoumáme tedy nejen jednotlivé symboly, ale i celý vzor komplexně.

Bohužel v případě dražších replik,  výrobci dodržuji u Monogram Canvasu všechna pravidla, proto je nezbytně nutné prověření  dalších znaků, které musí originální zboží LV splňovat.

Stejně důležité je pečlivě analyzovat i vzor Damier.

4)Šití

Jako u každé jiné luxusní značky je šití velmi precizní. U značky Louis Vuitton která nikdy nešije v Číně ani nemá levnější nebo outletové řady, je to obzvlášť patrné.

Kvalitní šití všeobecně zvyšuje náklady na výrobu kabelky, proto tvůrci padělků v tomto obvykle zaostávají.

Sledujeme kvalitu a sílu nitě a počet stehů na 1 cm, protože od toho je i odvozena síla nitě.

U každého modelu kabelky LV je již při návrhu naplánováno, kolik, a jak dlouhých stehů se použije, a také jak silnou nití.

Kdo čte můj blog, tak toho nemusím upozorňovat na to, že šití musí být absolutně přesné, rovnoměrné, bez jakýchkoli nedokonalostí a sebemenších chybiček.

U všech kabelek které mám pro tuto studii k dispozici, tak je opravdu nádherné šití, především u kabelky Antheia Hobo, která je prošitá celá, což má velký podíl na její vysoké hodnotě.

louis vuitton šití

antheia hobo šití

detail šití louis vuitton

detail šití louis vuitton 2

I u kvalitník replik jsou stehy pravidelné, ale že jde o padělek většinou poznáme na materiálu nitě, který odhalujeme například pomocí mikroskopu.

5)Heat stamp(hot stamp)

Pod názvem Heat Stamp, nebo Hot stamp se označuje „razítko“, kterým je označena každá kabelka LV, je to místo s textem LOUIS VUITTON PARIS made in…

Tento stamp má své důležité specifikace, při autentifikaci kabelky Louis Vuitton nad ním strávíme asi nejvíce času. Posuzujeme způsob, jakým je text do kabelky vyražen, text celkově a vzdálenosti mezi jednotlivými slovy i písmenky, i detaily jednotlivých písmen, která mají naprosto specifické znaky v každé části jednotlivého písmenka. Často používáme filtry k lepšímu vykreslení textu, v případě fyzického ohledání někdy stačí lupa, jindy na řadu přichází mikroskop.

Originalita zkoumaného produktu se někdy ukáže na jediném milimetru jediného písmenka, proto posouzení skutečně nemůže být na laikovi.

 

heat stamp

made in…

Častou chybou v identifikaci padělků bývá, že je ve všeobecném povědomí, že produkty LV by měly být vyrobeny ve Francii. Ale není tomu tak, produkty LV jsou kromě Francie vyráběny i v Itálii, Španělsku, Nizozemsku, ale třeba i USA. Nicméně originál LV made in China opravdu nenajdete:-)

louis vuitton detail logo

6)Data kód

Data kód kabelek LV není žádné obyčejné výrobní číslo, ale velmi zajímavá kryptografická hříčka, která mě osobně neskutečně baví:-)

Data kód může být umístěn na různých místech kabelky.

Formát data kódu se v průběhu let měnil. Vintage kabelky ho nemají vůbec, od 90.let ho mají, avšak v jiném formátu než ho známe nyní. 

Je častým ukazatelem padělků, protože i padělané kabelky mnohdy datakód mají, ale je v nesmyslném formátu. Data kód nám ukazuje kde a kdy byla kabelka vyrobena. Když si rozluštíme data kód u padělku, tak nám může ukázat neexistující datum, či neexistující zemi výroby.

Pro identifikaci datakódu nás neváhejte kontaktovat, nově ho identifikujeme i samostatně, bez potřeby autentifikace celé kabelky,viz. hlavní menu sekce „Ověřování originality“.

date code louis vuitton

Kód je FL 4130 : Kabelka  byla vyrobena ve Francii  ve 43.týdnu roku 2010

date code louis vuitton 2

Kód je CA 2048: Kabelka  byla vyrobena ve Španělsku ve 24.týdnu roku 2008

Důležitá je také souvztažnost data kódu s heat stampem.

7)Hardware

Kabelky LV jsou doplněny převážně mosazným hardwarem zlaté barvy, ale najdeme i kabelky se stříbrným hardwarem. Vždy je nutné zkoumat zda má daná produktová řada skutečně konkrétní použitý hardware, proto je důležitá detailní znalost všech řad a modelů a vlastnictví jejich databází. Podotýkám, že věc značně komplikuje ještě existence limitovaných edicí, které mají úplně specifické znaky,proto i jejich znalost je nezbytně  důležitá.

Zlatý hardware na Monogram Montorgueil

hardware louis vuitton 1

 

zámeček louis vuitton

Obecně o hardwaru LV:

Jako u všech luxusních značek jde o velmi kvalitní hardware, na kterém nejsou žádné defekty, ať už tvaru, či textu který je na něm vyražen, zkoumáme jeho barvu, kvalitu, formu, ale i formu a detaily toho, co na něm je vyražené.

Velmi specifický je například i zámeček, který můžeme najít u některých modelů, a opravdu zde nemůže být napsáno cokoli. Vždy se zkoumají parametry i rozmístění písmen vzhledem k ploše, a informace které najdeme ve spodní části zámečku.

zámeček louis vuitton 2

8)Balení

Kabelky LV jsou dodávány v tmavohnědé krabici, která má ještě tmavší hnědý nápis LOUIS VUITTON. I krabici bychom bychom mohli věnovat hodně času, dá se u ní přeměřit text, jeho umístění, ale například i materiál ze kterého je krabice vyrobená, já například díky dlouholetým zkušenostem poznám originální krabici podle toho jak zaduní, když na ní poklepu. I krabic je více velikostí a verzí.

Z praxe ale mohu říct, že obalům, tedy krabicím a dustbagu velkou pozornost nevěnujeme, to proto, že i když by šlo o originální předměty, tak se vždy dají k neoriginální kabelce přidat.

balení louis vuitton

Dustbag je béžový, jakoby do žluta. Je o trošičku výraznější než na mé fotografii. Hnědými písmeny je na něm opět pouze LOUIS VUITTON.

Materiál je takový hrubší flanýlek, je to 100% bavlna, uvnitř má lísteček 100% cotton a několikaciferné číslo.

V mém případě je to „překlápějící“ model, kdy se horní část překládá přes „kapsu“ do které se vkládá kabelka. Tento typ se dodává k menším kabelkám, k větším kabelkám můžete dostat větší klasický dustbag, který lze nahoře utáhnout hnědými šňůrkami.

dustbag louis vuitton1

dustbag louis vuitton 2

dustbag louis vuitton 3

!!!!!!!!!!!!!!!Kabelky LV nemají žádný certifikát ani kartičku autenticity!!!!!!!!!!!!!!!!To by Vás mělo okamžitě trknout, pokud kupujete kabelku LV a někdo přidává kartičku pravosti, pak jde o podvod!!!!!!!!!!!

9)Údržba

Kabelky LV patří k nejluxusnějším značkám, proto je potřeba o ně dobře pečovat, aby nám vydržely co nejdéle.

Uchovávání:

Kabelku je dobré uchovávat v dustbagu, kde se nám na ní nepřáší a celkově je chráněna před vnějšími vlivy. Neměla by být uložena ve vlhku, ani v přílišném suchu. Do skříně do sklepa bych jí tak určitě nikdy nedávala…:-) Kabelka by neměla ležet uložená příliš dlouho, je potřeba jí občas provětrat, …tento případ nejspíš vypadá neuvěřitelně, že byste kabelku LV léta nechali bez povšimnutí, ale i to se stává…Četla jsem příběh kdy paní měla mnoho kabelek, a jednu LV měla v šatně v koutě velmi dlouhou dobu a ošklivě se jí „olezla“ ucha a další kožené části…

Nošení:

Kabelku byste neměli dlouho vystavovat přímému slunci, …nošení na pláž a k bazénu na dovolené opravdu není ideální…

Dále, toto chci zdůraznit především u Coated Canvasu, který je sice voděodolný, ale neznamená to, že byste kabelku mohli nechat zmoknout, jde hlavně o to, že na kožených částech by se mohly udělat ošklivé skvrny.

Čištění:

S jakýmkoli „domácím“ čištěním buďte velmi opatrné!Kabelku můžete snadno poškodit!Doporučuji se poradit přímo v LV obchodě, kde Vám profesionálně doporučí jak konkrétní model čistit.

POZOR!Hlavně pozor na ucha a kožené části z vachette kůže, tedy u všech monogramů, NIKDY na ně nepoužívejte žádné prostředky na péči o kůži, bývají velmi mastné a vachetta je měkká, hrozí nenávratné poškození v podobě ošklivých skvrn!

Co se týká hardwaru, pokud má nežádoucí patinu(pro mě je patina žádoucí, patří k životu kabelky), tak někdo ho čistí leštidlem na mosaz, někdo dokonce zubní pastou…já bych se do žádného domácího čistění raději nepouštěla!Hlavně ne žádnými chemikáliemi, které mohou při nešetrném použití kabelku nenávratně poškodit!!!!!!!

Na čištění kabelek skutečně odborník nejsem, pokud si chcete nechat odborně vyčistit kabelku, pak kontaktujte společnost Luxury Bags, tam Vám myslím rádi pomohou.

Závěr:

Jak vidíte, tak u značky Louis Vuitton je velké množství faktorů, které při určování originality musíte vzít v potaz, proto se do její autentifikace samy nepouštějte, stoprocentní vypovídací hodnotu  má jedině autentifikace odborníkem, který má nejen obecné povědomí o ochranných znacích značky Louis Vuitton, ale i veškerých konkrétních modelech, ať už aktuálních, či starších. Pro služby ověření pravosti kabelek Louis Vuitton nás kontaktujte v hlavním menu v sekci „Ověřování originality“.