Longchamp

Longchamp

Ve studii značky Longchamp se budu věnovat pouze ikonickému modelu „Le Pliage“. A to z toho důvodu, že 99,9% všech padělků značky Longchamp se týká právě tohoto modelu. Ale nemusíte se obávat, že když se tento článek bude týkat jen jednoho modelu, tak že bude příliš krátký či nudný.

Tento model se totiž vyrábí v mnoha rozmanitých variantách, od nejméně nákladných nylonových kabelek, po luxusní celokožené. Velmi se mi také zamlouvá možnost nechat si vyrobit kabelku podle vašich požadovaných parametrů. Můžete si vybrat materiál, celkovou barvu kabelky, barvu uší, interiéru, a dalších drobností přesně podle vašeho přání. A cenově to nevyjde nikterak přemrštěně.

Celkově cena těchto kabelek není příliš vysoká. Střední nylonová vás vyjde cca na dva tisíce Kč. Je jasné, že za celokoženou kabelku si budete muset připlatit až pětkrát šestkrát více.

Kvalitou si ovšem nezadají s mnohem luxusnějšími značkami. Značka Longchamp není nijak výstřední, nebije do očí luxusem, ale má vysokou užitnou hodnotu. Dáte do ní i menší nákup a vydrží vám mnoho let. Je to zkrátka ideální kabelka na běžné denní nošení. Velmi praktická musí být také pro cestování, v čemž mě utvrzují zástupy japonských, francouzských a dalších turistek, které v Praze s touto značkou potkávám. Skvělé je také to, že se dá složit do malé placičky, a můžete si ji tak kdykoli vzít sebou jako náhradní kabelku. Designéři se při její výrobě inspirovali japonským origami.

longchamp 1

1)Subkategorie a velikosti řady Le Pliage

Stejně jako u jiných značek, tak i u Longchampu, není model Le Pliage samostatným modelem, ale ucelenou modelovou řadou. U Le Pliage velmi rozmanitou, a to nejen materiály, barvami, ale také velikostmi. Pod tuto řadu spadají nejen kabelky, ale i menší kosmetické taštičky, tašky na laptopy, ale i třeba velká cestovní zavazadla.

Vyznat se v jednotlivých subkategoriích a jejich velikostech je důležité pro určování padělků. Padělky nemívají ty správné rozměry které originální produkty mít mají.

a)Nylon Le Pliage

Nylonové kabelky té nejzákladnější řady, klopy a doplňky mají hnědé kožené, mají velmi příznivou cenu. Všechny mají zlatý hardware.

Právě do této řady spadají kromě kabelek i již jmenované kosmetické taštičky, kufry, peněženky na mince a okolo dalších patnácti produktů. Jsou vyráběny v mnoha barvách, v nové kolekci kolem dvanácti barev. Nabízené barvy se každoročně mění.

Velikostně nebudu uvádět úplně všechny nabízené produkty, jen ty nejpopulárnější.

Velikosti:

Tote bag

Označované jako shopping bag. Ve velkém množství barev. Více velikostních verzí.

longchamp 2

longchamp 3

Handbag

Menší kabelky z řady, opět v mnoha barvách. Více velikostních verzí.

longchamp 4

longchamp 5

Travel bag

Velmi prostorná kabelka vhodná pro cestování. Více barev, více velikostí.

longchamp 6

longchamp 7

b)Leather Le Pliage

Celokožené kabelky. Rozdílné jsou od nylonové řady kromě materiálu a ceny hlavně v tom, že jsou celé jednobarevné. Klopa tedy není hnědá, ale je v barvě jako hlavní část kabelky. V současné kolekci mají všechny stříbrný hardware.

V této řadě jsou například i náramky a tenisky.

Protože se tolik nepadělají jako nylonové, tak jejich přesné rozměry uvádět nebudu, pokud byste přece jen měli pochybnosti o pravosti své kožené Le Pliage kabelky, pak mi neváhejte napsat.

Handbag Leather Le Pliage

longchamp 8

Peněženka Leather Le Pliage

peněženka longchamp

c)Le Pliage Néo

Tato subkategorie je novým, modernějším, více ležérním ztvárněním klasické nylonové řady. Rozměry opět nebudu uvádět, v případě potřeby mě kontaktujte.

Handbag Le Pliage Néo

longchamp 9

Hobo bag Le Pliage Néo

longchamp 10

d)Le Pliage Héritage

Luxusní subkategorie řady Le Pliage. Nejluxusnější materiály, neotřelý vyjímečný design. Kabelky jsou ze saffiano kůže a jsou velmi drahé. Na výběr jsou jen v několika málo barevných provedeních a produktová řada je malá, obsahuje jen kabelky, pásky a peněženky.

Handbag Le Pliage Héritage-765 GBP

longchamp 11

e)Héritage Luxe

Nejluxusnější a nejnákladnější subkategorie Le Pliage. Je vyvedená v ponyskin provedení, tedy „chloupkatá“, se zvířecím vzorem. Stejně jako u předchozí subkategorie je jen v málo barevných provedení a malém množství produktů.

Handbag Héritage Luxe – 1125 GBP

longchamp 12

2)Kůže u modelu Nylon Le Pliage

Modelová řada Nylon Le Pliage se padělá nejčastěji, proto se jejímu zkoumání budu věnovat nejpodrobněji.

Na tento model se používá jeden a stále stejný druh kůže, která má svá specifika. Nejen že má vždy stejnou barvu, ale vždy i naprosto stejnou strukturu kůže. Důležité je také vyražené logo žokeje.

a)Barva

Bylo by velmi zjednodušené označit používanou barvu jako hnědou, i když to hnědá samozřejmě je. Její odstín je ale mnohem specifičtější. Dlouho jsem přemýšlela jak tuto barvu pojmenovat a porovnávala jsem to s různými paletami s odstíny hnědé. Není to totiž ani světlehnědá, ani tmavohnědá, ani oříšková či  mahagonová.

Já osobně bych tuto barvu označila jako koňakovou. V odborné terminologii je ale název barvy správně RICH TAN. „Tan“ má přenesený význam „opálený od slunce“, znamená to tedy, že tato hnědá má lehký oranžový nádech. To ovšem vypozorujete při reálném pohledu na kabelku, na fotografiích jde tento odstín velmi špatně zachytit. Každopádně i na fotografiích lze vysledovat, že barva rozhodně nesmí být velmi tmavě hnědá do čokoládova, či velmi světle hnědá.

Docela dobře je zachycena skutečná barva na tomto batohu.

longchamp 13

b)Struktura kůže

Struktura kůže je velmi důležitá, a dokáže jí rozpoznat i laik. A když kupujete kabelku na internetu, tak si lze vyžádat detailní foto kůže, na kterém snadno poznáte, zda jde o originální kabelku či ne.

Struktura kůže je tvořena relativně rovnými šikmými protinajícími se linkami, nikdy ne jinak!!! Viz.dolní fotografie.

longchamp detail

longchamp fake 2

c)Logo žokeje

Logo žokeje, je tzv.hot-stamp, tedy vzor silně vyražený do kůže. Opět i u tohoto znak může laik snadno poznat, že nejde o originál.

Žokej je vždy nasměrovaný směrem do levé strany a vypadá přesně jako na obrázku níže. Je perfektně vycentrován nad patentem. Linka pod ním může a nemusí být, zpravidla je u starších kabelek, u novějších již není. Nikde není žádný nápis.

GEDSC DIGITAL CAMERA

Takto by logo vypadat nemělo!

longchamp fake 2

POZOR!!!Když otočime klopu kabelky a podíváme se na její vnitřní, tedy rubovou stranu, pak zde musíme spatřit i rubovou stranu jezdce, její plastický otisk! Pokud zde jezdec není viditelný a klopa je plochá bez otisku, jde vždy o padělek!!!!

longchamp logo inside

d)Hot stamp na zadní straně kabelky

Když kabelku otočíme, a podíváme se na ní zezadu, tak zde ve spodní straně kožené části najdeme další hot stamp, tedy vyražený text.

Je zde název modelu a „Made in france“ nebo „Modéle déposé“, což znamená francouzsky „registrovaný model“. Toto je v různých textových verzích, které uvedu níže.

Text je vyražen, je tedy plastický směrem DO kabelky, u padělků jsem viděla text který je jakoby nalepený na kabelce.

hot stamp longchamp

Specifika textu:

Rozdíl je mezi staršími a novějšími modely a také mezi jednotlivými velikostmi.

Může zde být:

-Novější modely

                            LONGCHAMP

     LE PLIAGE „SHOPPING“ – MODÉLE DÉPOSÉ

nebo

LONGCHAMP

     LE PLIAGE TYPE „S“ – MODÉLE DÉPOSÉ

a další, podle typu kabelky.

!!!!POZOR!!! Text který je zdůrazněn fialově, může být rozdílný, právě podle konrétní velikosti kabelky, takže zde může být i TYPE M a další…!!!!!!!!!!!

-Starší modely

LES PLIAGES LONGCHAMP – TYPE „M“

 MODÉLE DÉPOSÉ – MADE IN FRANCE 

*Opět text fialově je měnný podle konkrétního modelu!!!

Dále zde může být:

            LONGCHAMP PARIS

MODÉLE DÉPOSÉ – MADE IN FRANCE

*POZOR!!!!Co se týká „Made in…“, je možné, že u novějších kabelek již nebude jen France, ale například i China nebo Tunisia, protože stejně jako jiné značky, tak i Longchamp přesouvá svou výrobu tam kde je levnější, což neshledávám jako nejlepší cestu, ale taková je bohužel doba🙁*

Detailní specifika textu:

Velmi důležitým znakem jak odhalit padělek jsou apostrofy ve slovním spojení MODÉLE DÉPOSÉ. V každém slově jsou totiž otočeny na jinou stranu, padělky mají apostrofy v obou slovech stejným směrem!!!

Můj počítač mi bohužel neumožňuje napsat apostrofy správně, proto budou správně na detailním nákresu níže!

Ve slově MODÉLE je apostrof nad písmenem E směrován z levé horní strany do pravé dolní strany!!!!

longchamp hot stamp 1

Naproti tomu apostrofy ve slově DÉPOSÉ vedou z pravé horní do levé dolní strany.

longchamp hot stamp 2

e) Ucha a ostatní detaily kožených částí.

U ucha je důležitý jeho tvar.

U originální kabelky je ucho ploché, je to proužek kůže který je přehnutý na dvě poloviny.

U padělků je tvar ucha kulatý a jeho vnitřek tvoří výztuha, protože nekvalitní materiál by se snadno prověsil, u originálu žádný výztuha není!

Kožená zakončení zipu kabelky – je potřeba sledovat barvu stehování!

Z vnější strany je kožená část obšita béžovou nití a z vnitřní strany je obšita hnědou nití!

Vnitřní strana klopy s patentem má také tmavohnědé obšití a vnější strana béžové obšití!

longchamp 14

3) Hardware

Velmi důležité detaily se skrývají na patentech a zipech.

Patent

Na hlavní klopě je patent, který má svá důležitá specifika!

Přední strana patentu

Na přední straně patentu je nahoře LONGCHAMP, dole 1948 a uprostřed logo žokeje! Na padělcích je často jen logo s nápisem LONGCHAMP.

longchamp patent

Na rubové straně je nově od roku 2013 text LONGCHAMP LONGCHAMP!

Do roku 2013 byl na rubové straně text ORIGINAL PRYM 6/4B!

Patent, neboli stiskací knoflík je složen ze dvou částí, ze stiskací části a kuličky, zde ale nejde o klasický stiskací knoflík, proto nevím jak druhou část pojmenovat, myslím tím tu část ke které se připíná část patentu která je na klopě. U kabelek Longchamp má tato kovová část kolem dokola plastový ochranný kroužek, padělky toto nemají!

Toto se týká i patentů uvnitř kabelky, tedy u vnitřní kapsičky!

longchamp patent 2

ZIP

Zip je ke kabelce přišit nití stejné nebo velmi podobné barvy, jako je barva nylonu kabelky!

Ponechme zatím stranou velký přívěsek jezdce, tedy táhlo zipu, ale zaměřme se na samotný jezdec zipu.

U NOVÝCH KABELEK:

Na jezdci je z obou stran YKK a dále pak písmeno T. Z přední strany jezdce je číslo 45!

longchamp zip

U STARŠÍCH KABELEK, cca 3 roky zpátky, toto NENÍ a je potřeba věnovat pozornost ostatním detailům!

 

TÁHLO ZIPU – velký přívěsek

U NOVÝCH KABELEK

V horní části je LONGCHAMP, na dolní části je 1948, mezitím je propracované logo žokeje. Toto je z obou stran!

U STARŠÍCH KABELEK

V horní části je LONGCHAMP, v dolní části je z jedné strany FRANCE a z druhé strany PARIS, a stejně jako u nových je mezi tím propracované logo žokeje.

longchamp patent 3

Táhla zipů jsou často náchylná ke ztrátě barvy, je to zcela normální.

4) Interiér kabelek Nylon Le Pliage

Podšívka

Kabelky světlých barev mají bílou či béžovou podšívku! Ale POZOR! Vnitřní kapsička je  stejné barvy i materiálu jako celá vnější část kabelky!

Kabelky tmavých barev mají černou podšívku! Ale POZOR! Vnitřní kapsička je stejné barvy a materiálu jako celá vnější část kabelky!

ZÁVĚR:

Toto je asi to nejnutnější co je třeba o kabelkách Longchamp Le Pliage vědět. Mohla bych se také zaobírat vnitřní cedulkou a balením, ale kabelky Longchamp Le Pliage nejsou takové hodnoty aby bylo nutné se do podrobnějších rozborů pouštět. Myslím, že informace v tomto článku jsou pro nasměrování zda jde o originál či ne, dostačující.