Lacoste

Lacoste-oblečení a obuv

Značka je Lacoste je mou oblíbenou značkou,…Nejen že jí sama moc ráda nosím, ale také se mi velmi líbí na mužích:-)A právě mužská polo trika jsou nejčastěji padělaná, proto se jim budu věnovat velmi podrobně.

V první části se budu věnovat věnovat základním zásadám, které by měly být u každého Lacoste produktu splněny.

V další části se pak budu podrobně věnovat pánskému polo triku Lacoste.

A ve třetí části Vám ukážu vše okolo bot Lacoste.

POZOR!!!!!!U jednotlivých detailů jsou rozdíly mezi základní řadou a řadou Lacoste L!VE, stejně tak mezi pánskou a dámskou řadou, vždy se na to budu snažit upozornit!!!!!!!!!!!!

1)Oblečení Lacoste – základní pravidla

Některé detaily budu prezentovat na svém svetříku Lacoste L!VE a dámském polo triku Lacoste.

Lacoste oblečení 1

a)Šití

Šití nebudu příliš rozebírat, stejně jako u ostatních nákladnějších značek je velmi kvalitní, nikde se nevytrhává, nikde nemá nepravidelnosti stehů atd…

b)Materiály

Oblečení Lacoste bývá většinou ze 100% bavlny. Píši většinou, protože například u bund či svetrů to není možné, tam musí být příměsy aby mělo oblečení vlastnosti jaké má mít.

Ovšem pozor u polo triček!!!!!!A to dámských i pánských!!!!!!!!

Ty jsou VŽDY ze 100% bavlny!!!Tedy 100% cotton, značeno na štítku, ke štítkům se dostanu dále.

Ovšem ani 100% bavlna neznamená, že musí být zboží originální. Na materiál je potřeba se podívat detailně. Má svůj přesný název: „Petit Piqué“ Tento úplet má svůj specifický vzoreček, tak jako na fotografii níže.

Lacoste polo materiál

Upozorňuji na to, protože thajské a indické padělky tento vzor vůbec nemají, kdybychom se podívali na úplet padělků lupou, tak zjistíme, že vzoreček je uskupen jakoby do „pláství“, tedy do šestiúhelníků.

Toto je ale na detailnější zkoumání, materiál si lze prověřit jednoduchým TESTEM, jeho originalita se totiž dá zjistit i podle jeho prosvícení, která ukazuje na jeho adekvátní tloušťku!

TEST TEST TEST TEST TEST tloušťky!!!!!!!!!

Materiál musí být natolik silný, abychom když na něj tlačíme prstem, skrz něj vůbec prst nespatřili, prst nesmí skrz látku prosvítat!!!Ovšem, zároveň nesmí být látka tak moc silná, aby nešla prosvítit světlem!!!!

Toto je důležité, protože padělky jsou vyrobeny buď z příliš tenké látky, a nebo z příliš těžké tvrdé a masivní látky, musí to tedy být něco mezi tím!A konkrétně třeba indické padělky, jsou vzorem velmi blízko k „petit pique“, ale jsou právě příliš tenké.

Lacoste polo detail

Lacoste polo detail 2

c)Velikosti

O velikostech Lacoste oblečení se traduje mnoho nesmyslů, je to ale takhle:

Základní řada Lacoste – dámská i pánská – je značena pouze čísly!!!

Lacoste velikosti

*Poznámka: to bílé nejsou vady ani žmolíky, jen se mi podařilo tričko vyprat s papírovým kapesníčkem, víte jak to pak dopadá:-DDD

Řada Lacoste L!VE – dámská i pánská – je značena pouze písmeny!!!!!

Lacoste velikosti 2

A nikdy ne jinak!!!!

d)Logo

Známé logo krokodýla, ve své originální podobě je velmi detailně vyvedeno!Jsou vidět zuby,drápky a záhyby kůže!Zvláště zuby jsou opravdu jasně viditelné. Padělky toto nemají, a krokodýlí zuby jsou pouze naznačeny.

Lacoste logo

!!!!!POZOR!!!!Na oblečení NIKDY nebývá NÁPIS Lacoste!!!!!!!Pokud zde máte nápis, či krokodýlka a nápis, je třeba uvažovat o padělku!!!!!!!!!!

Barva a velikost loga

Logo krokodýla nemusí být jen zelené a maličké, u dámských kolekcí, limitovaných kolekcí a řady Lacoste L!VE najdeme krokodýly různých barev a aktuálně i hodně velké krokodýly s trochu legračním výrazem. Ať je ale jakékoli, musí mít zachované své detaily!

*Například logo na mém Lacoste L!VE svetru je růžové.*

Lacoste logo 2

e)Hlavní štítek

Hlavní štítek za krkem může mít různé formy. A to hlavně podle toho, pro jaký trh je dané zboží určeno.

Jde hlavně o to, zda má pod Lacoste štítkem, ještě štítek „Made in…“.

Pokud nemá, tak se nemusíte znepokojovat, zboží určené pro UK tento štítek nemá!Naopak zboží určené pro trh v USA tento štítek má!

Obvykle je zboží „Made in Peru“ či nově také „Made in El Salvador“.

Zboží, které je označeno „Made in France“ bývá obvykle thajský padělek, proto je potřeba ho blíže prozkoumat!U originálního zboží může být pouze „Designed in France“, ale „Made in Peru…El Salvador…“

f)“Prací štítek“

Pracím štítkem mám na mysli štítek uvnitř oblečení, na kterém jsou symboly jak zboží prát…

Pod symboly je zpravidla text jak zboží udržovat, a to ve francouzštině a  v angličtině!!!!

POZOR!!!!Pod tímto textem je vždy nápis DEVANLAY!!!Velkými písmeny!!!!Bez DEVANLAY jde o padělek!!!

*DEVANLAY je textilka, která má licenci na výrobu produktů pro značku Lacoste.*

Z druhé strany štítku je číslo a pod ním materiál vypsaný v několika jazycích.

Lacoste štítek

Lacoste štítek 2

Lacoste štítek 3

g)Papírový štítek-visačka

Papírový štítek, visačka, s infem o výrobku, a také štítek s informacemi o materiálu má jeden velmi důležitý detail!V rohu je dírka v červeném kroužku…tento kroužek ale není tvarově kruh, ale vlastně čtvereček s oblými hranami!Pokud máte normální kroužek, jde určitě o padělek!!!

Lacoste visačka

Lacoste visačka 2

Toto jsou tedy obecné znaky, které by oblečení Lacoste mělo splňovat.

2)Klasické pánské polo tričko

Toto klasické polo je nejvíce padělaným produktem značky Lacoste a celkově jedním z nejvíce padělaných produktů jakékoli značky vůbec. Nejvíce se padělá v Thajsku, kde vznikají nejméně věrohodné padělky, ale také v Indii, kde vznikají mnohem více promakané napodobeniny.

Má ale velmi specifické detaily, které když budete sledovat, tak padělek nekoupíte. Krom toho musí splňovat základní pravidla každého oblečeni Lacoste, které jsem uvedla v první části.

Lacoste polo tričko pánské

a)Logo krokodýla

Směr!Krokodýl musí být vždy obličejem směrem k ruce!Nikdy ne směrem dovnitř k hrudi!

Umístění!Musí být umístěn v rovině mezi posledním knoflíkem a švem!

Lacoste polo tričko pánské 2

b)Otvor pro knoflíčky

Otvor pro knoflíčky je VŽDY střižen VODOROVNĚ!!!! Tedy takto: ———-, nikdy ne vertikálně!!!!!

c)Knoflíčky

Tato část je velmi důležitá!!!!!!!!!

Knoflíčky, která jsou používány na pánská Lacoste polo trika jsou pouze perleťové!Této perleti se říká „Mother of pearl„.

Je to přírodní perla, proto je každý knoflíček jiný!Má jinou strukturu!Pokud máte jeden jako druhý, jde o syntetický padělek!

Originální Lacoste polo má jen dva knoflíčky!!!!!!!!!!

d)Barvy

Lacoste cotton piqué polo se vyrábí v mnoha desítkách barvách. Proto když ho budete kupovat a prodejce bude uvádět určitý odstín, tak si zkontrolujte na stránkách Lacoste, zda tento odstín skutečně odpovídá. Zde: shop.lacoste.com/MenS-Original-Cotton-Pique-Polo/dp/B000PYBWY4/?intid=link_home_5132014_L1212#

e)Cena

Napíšu to velmi jednoduše, v Evropě bych nové Lacoste tričko pod 1800,- určitě nekupovala. V USA jsou trošku levnější, ale i tak bych nešla pod 80 USD, vzhledem ke kvalitě  a tedy i nákladnosti použitých materiálů tričko prostě 30 USD stát nemůže, proto už cena může být jasným signálem zda se jedná o padělek či originál.

Pokud se tímto budete řídit, pak myslím, že nehrozí, že byste se napálili. A rozhodně nemusíte litovat peněz, které do tohoto kousku investujete. Každý muž v něm vypadá prostě k nakousnutí a bude mu při správné péči sloužit velmi velmi dlouho.

2) Tenisky Lacoste

Stejně jako u oblečení vedou v padělání polo trička, tak u obuvi je to sportovní obuv, tedy tenisky. Co půjde, tak předvedu na svých teniskách, které jsou již maximálně ochozené a nosím je jen na zahradu a do lesa, ale to vůbec nevadí, protože je na nich vidět, že se i po několika letech aktivního používání nikde nepářou, neodlepuji se, ani nepraskají…

Lacoste obuv

1)Materiál

Z mnoha zdrojů jsem se doslechla fámu, že Lacoste tenisky musí být vždy jen kožené. Není tomu tak. Mohou být kožené, jako v mém případě, ale stejně tak i syntetické, a nebo látkové.

Ať jsou ale z jakéhokoli materiálu , jsou vždy opravdu velmi kvalitní! Mají velmi kvalitní šití a vydrží léta! Boty které se rozlepují, trhají, nebo vykazují další funkční vady například po roce většinou nebývají originální!

Například moje maximálně ochozené několik let staré boty stále nevykazují žádné funkční vady.

Lacoste obuv 2

Lacoste obuv 2

2)Logo

Logo se na dámských botech vyskytuje v několika verzích, jako klasické, typu nášivka, v zelené, černé a bílé, a momentálně i v gumovém bílém provedení.

U pánské obuvi jsem viděla logo typu nášivka i ve žluté a bílé, a také hnědé logo vyražené na hnědé kožené cedulce. 

Na klasických bílých dámských teniskách bych ale hledala pouze klasické zelené logo!

Pro toto logo platí stejné parametry jako u oblečení, ohledně jeho detailního vyobrazení!Je přišito velmi pevně k botě a nikdy se Vám nestane, že by se Vám vypáralo!

Lacoste obuv logo

Krokodýl může být otočen tváří směrem ke špičce i k patě. Samozřejmě ale na každé botě stejně!

Bílé gumové logo vypadá takto:

Lacoste obuv logo 2

Výrobci padělků ho často tvoří jen jako siluetu, ale i toto bílé logo je velmi propracované a plastické, nikdy není ploché a nemá rovné obrysy!

POZOR!!!!!!!!!Co bych u loga zdůraznila je to, že NIKDY není jen natisklé!!!!!!!!!!!!!!*Moje kamarádka si od známé koupila zaručeně pravé Lacoste tenisky, a za měsíc si mi stěžovala, že jí logo slezlo…v takovém případě jde na 100% padělek. Loga jsou vždy zvlášt přidělaná k botě, buď ve formě nášivky, nebo v tomto gumovém případě velmi kvalitně přilepená, nikdy ne jen natisknutá!!!!!!!!

3)Vnitřní cedulka tenisek

Vnitřní cedulka tenisek je umístěna na vnitřní straně jazyka boty, obvykle je v levé i pravé botě, obsahuje výrobní kódy bot, kde je bota vyrobena, ve dvou jazycích, snímací kód produktu a samozřejmě informaci o velikosti obuvi, v číslování evropském, anglickém a americkém. Takto podrobnou vnitřní cedulku na padělcích nenajdete.

Lacoste obuv vnitřní štítek

4)Krabice tenisek

Krabice tenisek je zelená s bílým logem krokodýla. Taková je v případě dámských, pánských i dětských tenisek. Nemá oddělené víko od spodku krabice, ale zaklapovací kryt. *Za upřesnění informací o krabici Lacoste děkuji e-shopu www.sport4kiss.cz/ , kde najdete originální obuv nejen této značky.*

Krabice Lacoste

To je asi tak vše důležité co byste o značce měli vědět. Značka je spíše sportovní, a nepatří k těm úplně top nejluxusnějším značkám, svou kvalitou se jim ale v pohodě vyrovná, produkty Lacoste jsou opravdu skvěle  zpracované.

Pokud byste měli zájem o ověření pravosti značky Lacoste, neváhejte nás kontaktovat, více informací v hlavním menu v sekci „Ověřování originality“.