Gucci

Gucci-postupy, které využíváme při určování originality produktů značky Gucci

www.gucci.com

Značka Gucci je, podobně jako značky Prada a Burberry, v současné době jednou z nejhůře identifikovatelných značek, co se týká její pravosti. Stejně jako u ostatních dvou je to kromě jiného způsobené také tím, že i Gucci má své outletové obchody, a pokud si vyrábí i svou outletovou řadu výrobků, tak tyto výrobky nemusí mít úplně stejné identifikační znaky jako kabelky první, tzv.butikové kategorie.Nicméně pozor, jakékoli outletové kabelky musí splňovat nejvyšší standardy kvality, tudíž musí mít precizní šití a kvalitní materiál!A jistě i znaky jako loga nebudou jiné.

Můžeme tedy začít. Některé detaily budu demonstrovat na své Gucci GG Canvas Messenger bag, která je ovšem pěkných pár let stará, proto doplním i o fotografie novějších kousků a také o fotografie Horsebit kabelky mé čtenářky Martinky Svobodové, které tímto děkuji:-)

gucci gg canvas messenger 1

gucci horsebit 2

Čemu tedy věnovat pozornost:

1)Vnější materiál

Stejně jako značka Prada, i Gucci nabízí opravdu velkou paletu užitých materiálů a na to navazujících podtypů kabelek.

Pro větší přehlednost tento bod rozdělím na látkové a kožené kabelky.

Látkové kabelky

a)Original GG canvas

Z tohoto typu materiálu je i moje kabelka. Je to jeden z nejvíce padělaných materiálů u Gucci kabelek. U tohoto materiálu sledujeme jeho strukturu a detaily vzoru, které se absolutně musí shodovat s předlohou. Pro určování využíváme filtrů, které vzor dokonale vykreslí.

gg canvas 3

Bohužel musím konstatovat, že ve většině případů prozkoumání vzoru nestačí, protože tento klasický vzor značka Gucci používá už velmi dlouho, tudíž ho padělatelé dokázali už velmi precizně napodobit. Proto je potřeba pátrat i po jiných znacích.

b)Supreme GG canvas

Tento typ je velmi podobný Original GG canvasu, jen proces jeho výroby je ekologický. Struktura látky je trošičku jiná. Supreme GG Canvas se kombinuje s Horsebit kovovými komponenty.

Barvy tohoto materiálu jsou béžovo/ebenová a černo/tmavohnědá…

gg canvas 4

Písmena i jejich propojení jsou stejná jako u předešlého Original GG Canvasu.

c)Diamante canvas

Tento typ látky se moc nepoužívá, proto se ani moc nepadělá. Látka je ze směsi bavlny a vlny.

diamante canvas gucci 5

Tento vzor je kombinován se signature webem, tedy zelenočervenou látkou.

d)Satin-satén

Satén se používá jen na pár menších kabelkách a psaníčkách, i ten ale má svá specifika, která je nutná sledovat.

Kožené kabelky

a)Guccissima leather

Guccissima kůže, je kůže, do které je vyražen vzor Gucci. Zavedla ho Frida Giannini, kreativní ředitelka Gucci od roku 2006.

Objevuje se na všech druzích kabelek, v rozmanitých barvách, ale vzor zůstává vždy stejný.

guccissima leather 5

Dělá se v černé, žluté, tmavooranžové, tmavomodré, starorůžové a bílé barvě.

Můžeme jí také vidět v lakované verzi metallic a shiny, pak je v olivově zelené a fialkové barvě a nyní i v nádherné barvě maple brown, která je opravdu úžasná, jak vidíme na fotografii.

guccissima leather 6

V klasické nelakované verzi je kůže tvárná a v průběhu času získává patinu, což je na ní krásné.

b)Microguccissima

Stejný vzor jako předešlý, jen jak název napovídá, v drobnější verzi. Vzor je opravdu naprosto totožný, jen zminiauturizovaný. Rozdíl ve velikosti je jasně patrný.

Vyrábí se i v červené lakované verzi.

microguccissima6

V současné době ho najdeme v černé, bílé  a růžové barvě.

microguccissima7

c)Leather

Klasické kožené Gucci kabelky, bez vzoru, bez speciálních lesků a efektů,  jsou z teletinky, a vyjímečně i z vepřové kůže. ta je o něco hrubší než teletinková varianta.

V současné době se z tohoto materiálu dělají Lady Lock kabelky, Bamboo kabelky, a další.

Vyrábějí se ve fialové, tmavomodré, světlemodré, olivové, rezavé, černé, bordeaux, bílé, tmavohnědé, zelené, růžové, oranžové, červené a starorůžové barvě.

Tato kůže je pevná, ale v průběhu času měkně a získává patinu.

hardware gucci 13

d)Patent leather

Lakovaná kůže se vyznačuje vysokým leskem.

Z tohoto materiálu je především řada Soho.

Vyrábí se ve fuchsiové. tmavomodré, starorůžové. U kabelek typu Bamboo, také v lila barvě.

patent leather gucci 8

e)Crushed patent leather

Druh lakované kůže, která je jakoby pomačkaná. V současné kolekci ji Gucci nabízí pouze v černé a pouze u dvou soho kabelek, u jednoho modelu je tento materiál kombinovaný s merino vlnou.

crushed patent leather 9

f)Python

Velmi drahé kabelky z hadí kůže, většinou z krajty či hroznýše královského.

python gucci 10

 

U každého materiálu zkoumáme materiál samotný, protože často jde jen o repliku materiálu, k tomu je potřeba odborné znalství materiálů, proto je tuto část někdy nutné konzultovat se soudním znalcem z oboru.

2)Šití

Použití velmi kvalitních nití je znát, nikde se netřepí, šití je pevné, a pravidelné! Sledujeme zde materiál i barvu nitě a šířku jednotlivých stehů.

šití gucci 11

šití gucci 12

3)Hardware

Hardware je buď stříbrný nebo zlatý. Stříbný je z rhodia, je to velmi odolný kov. Zlatý je ve dvou verzích, ve světlé, která se jeví skoro jako stříbrná „light gold“ a „antique gold“. Zde je nutné opět znalost těchto kovů, protože výrobci tyto kovy někdy nahrazují levnější variantou a to jde rozeznat například jen tím, jak se tento kov leskne.

U hardwaru dále sledujeme písmo které je na jednotlivých částech vyleptané, opět velmi detailně.

Na tomto snímku je kabelka Lady lock s hardwerem z rhodia.

hardware gucci 13

Na této fotografii je kabelka Lady buckle s „antique gold“ hardwarem:

antique gold hardware gucci 14

Na této fotografii je kabelka bamboo s „light fine gold“ hardwarem:

light fine gold hardware gucci 15

Co se obecně týká hardwaru, tedy všech spon, přívěsků a dalších částí, tak jde o precizní práci, nikde žádné defekty, kov je hladký, pravidelný, lesklý.

Velmi specifické detaily mají kabelky s horsebit detaily, kde nejvíce pozornosti věnujeme horsebit přezkám, u kterých sledujeme technologický postup jejich výroby.

horsebit gucci 16

4)Interiér

Ve vnitřku kabelky se nachází mnoho velmi důležitých znaků kterým je potřeba věnovat pozornost, interiéru se tedy věnujeme z velké části autentifikace. Sledujeme hlavně vnitřní štítek, který je jedním z nejdůležitějších ukazatelů kabelky, i proto, že se na jeho zadní straně skrývá data code.

Důležitý je jeho materiál a to jak je ke kabelce přišit. Některé modely to mají rozdílně.

Moje kabelka

vnitřní štítek gucci 17

Horsebit kabelka

vnitřní štítek gucci 18

Velkou pozornost věnujeme textu na štítku a jednotlivým písmenům, která opět vykreslujeme potřebnými filtry a porovnáváme s předlohou.

Ze zadní strany štítku najdeme data code, který je opět velmi nutné podrobně analyzovat, hodně padělků ho má, proto musíme zkoumat zda jde o kód autentický.

 

date code gucci 19

U některých kabelek hledáme i štítek, který je uvnitř kapsičky se zipem. Ten není kožený, a je u něj nejdůležitější sledovat tvar písmen ve slově Gucci.

5)Balení

Kabelky Gucci mají vždy dustbag, a je potřeba věnovat pozornost jeho materiálu i textu na něm. Stejně jako u jiných značek ale jeho autentifikaci nevěnujeme tolik času, protože k padělané kabelce může být autentický dustbag jednoduše přiložen a nic o originalitě kabelky samotné to nevypovídá.

6)Controllato card a care card

K nové kabelce dostáváte tzv.controllato card a care card, první kartička nás informuje o tom, že značka Gucci se zaručuje že provedla kontrolu kvality a druhá se týká péče o výrobek. Tyto kartičky opět mohou být originální a jen přidané k padělané kabelce, ale spíše jsme se setkali s rovnou padělanými kartičkami. 

controllato card gucci 27

Značka Gucci disponuje opravdu širokým portfoliem kabelek, proto je jejich autentifikace složitá, každý model má svá specifika. Proto pokud máte zájem o autentifikaci,  využijte ověření originality od odborníka. Služby ověřování pravosti kabelek Gucci najdete na těchto stránkách v hlavním menu v sekci „Ověřování originality“.