Ed Hardy

Ed Hardy

Značka Ed Hardy není z úplně té nejluxusnější řady značek, ale rozhodně není nekvalitní, ani levná. Mám tuto značku moc ráda, když ji dokážete dobře sladit s ostatním oblečením, vypadá perfektně, stačí ale mít na sobě jen jeden kousek, aby člověk nevypadal jako od „kolotoče“.

Značka Ed Hardy ale patří v současné době k nejpadělanějším vůbec. Vidím na mnoha inzertních serverech trička za Kč 200,-, kabelky za Kč 500,-, vesměs vše padělky…Největší nápor padělků spatřuji po prázdninách, kdy se lidé vracejí ze známých dovolenkových destinací, kde mají na stáncích hromady levných Ed Hardy padělků…

I značka Ed Hardy má však dost znaků, díky kterým poznáte, že vlastníte či nevlastníte originál.

UPOZORNĚNÍ ČTĚTE!!!Značka Ed Hardy není tak luxusní ani nákladná jako ostatní značky o kterých jsem doposud psala(Prada, Dior…),  nevyrábí se v tak malých sériích a neprochází tak velkou kontrolou kvality, proto se může stát, že i originální zboží může mít kosmetický defekt, jako zatržené šití, upadlý kamínek a jiné drobnosti, nicméně to rozhodně není standardem, stane se to tak u desetiny procenta věcí, ale stát se to může. Upozorňuji na to, protože v předešlých částech svého blogu píši o značkách u kterých se to stát nemůže!U značky Ed Hardy píši ve všech částech o tom jak má zboží Ed Hardy vypadat, pokud budete patřit k té desetině procenta která nemá štěstí na 100% kvalitu, neznamená to, že máte padělek! Proto posuzujte své zboží opět komplexně, a věnujte se všem detailům, vytržená nitka Vás v tomto případě nesmí rozhodit, pokud zboží splňuje všechny ostatní parametry, pak máte i tak originál!!!

Tentokrát se nebudu věnovat jen kabelkám, ale i oblečení. Pouze obuv, pásky a džíny zmíním někdy jindy v extra blogu.

Detaily budu předvádět na svých dvou kabelkách, šatech, tričku, mikině a také kšiltovce.

Obří cestovní taška

ed hardy taška

Velká kabelka

ed hardy kabelka

Dětská kšiltovka

ed hardy kšiltovka

Tričko

ed hardy tričko

S těmito produkty značky Ed Hardy tedy budeme pracovat.

Na začátek článku je vhodné uvést, že tvůrcem značky je, jak nejspíš všichni víte, Christian Audigier. Pod něj spadají ještě značky Smet, Paco Chicano, Crystal Rock, Von Dutch a mnohé další. Všechny je spojuje rukopis Dona Ed Hardyho – Christiana Audigiera – motivy tetování.

Doporučuji si shlédnout videa z dokumentárního filmu Ed Hardy Tattoo the World, kde se dozvíte více o jeho tvorbě. Videa najdete na tomto odkazu:

www.edhardytattootheworld.com/category/video/

A nyní už k samotným rozpoznávacím znakům.

1)Microstitching s kódem

Jako nejdůležitější znak, kterým bych rozhodně začala, než začnu zkoumat cokoli dalšího je vnitřní cedulka s číselným kódem a ochraným microstitching proužkem. Mají ho všechny produkty Ed Hardy!*POZOR!!!Jen si nejsem jistá u pásků, které mívají plastovou cedulku a dále boty toto nemají. Ráda bych zveřejnila fotku tenisek které od této značky vlastním, ale mám je už neskutečně zrychtované:-)*

Všechny produkty mají tento štítek stejný, je jedno zda jde o oblečení nebo kabelky. Je vždy uvnitř, v místě kde jsou štítky se složením výrobku, kde bylo zboží vyrobeno atd.(těmto štítkům se budu věnovat v dalších částech). U kabelek hledejte i uvnitř malých kapsiček se zipem. U triček a oblečení bývá v pravé nebo levé dolní části, obraťte věc naruby…

Štítek má z jedné strany bílý nápis „Ed Hardy by Christian Audigier“ na černém podkladu.

ed hardy microstitching

ed hardy microstitching2

ed hardy microstitching3

Zde ho vidíme na kšiltovce, na kabelce a na šatech, všude je totožný.

Pokud ho otočím a podíváme se na jeho rubovou stranu, najdeme zde černý číselný kód na bílém podkladě, ale hlavně pod ním microstitching!To je proužek, který se může jevit jako černý, ale pokud se podíváme pořádně, uvidíme že se jakoby třpytí. V tom případě jste našli hlavní ochranný znak, microstitching proužek, všitý stříbrný proužek do základové látky. POZOR:!!! Nejde o pouhou vyšitou stříbrnou čáru, je pouze vidět jak proužek místy protřpytívá skrz základový materiál. Výrobci padělků toto opravdu nezvládají, pokud se o microstitching snaží, pak je zde buď černá, nebo čistě stříbrná čára, pak jde o padělek!!!!

ed hardy kód

ed hardy kód 2

ed hardy kód 3

Na fotografiích vidíme cedulku v kabelce, kšiltovce a mikině.

2)Ostatní vnitřní cedulky

a)Kabelky

Vnitřní cedulku najdeme u kabelek buď uvnitř kapsičky na zip, a nebo kdekoli jinde uvnitř kabelky, někde v jejím švu. Je na ní napsáno, kde bylo zboží vyrobeno, dále je zde složení materiálu kabelky a může zde být také návod na údržbu, všechny tyto informace jsou bílé na černém podkladě.

Původ

Zboží Ed Hardy bývá obvykle vyrobeno v Číně nebo USA, ale myslím že i ve Španělsku a jinde.

VŽDY je na lístečku napsáno místo původu nejméně dvěma jazyky! – Anglicky (např.Made in China) a protože je Christian Audigier francouz tak také vždy francouzsky(Fabrique en Chine,Fabrique aux China), dále zde bývá ještě španělské označení, ale být nemusí(Hecho en China).Nikdy zde není místo původu pouze anglicky, to značí FAKE!!!

Složení výrobku

Na lístečku kde je složení výrobku, je VŽDY rozděleno na složení podšívky a na složení vnější části kabelky!Toto je zde psáno buď jako OUTER a INTER, nebo jako BODY a LINING. Může být opět ve více jazycích.

ed hardy inside tag

ed hardy inside tag 2

ed hardy inside tag 3

b)Oblečení

Vnitřní cedulky na oblečení jsou různé. Obvykle je zde napsáno Ed Hardy by Christian Audigier + obrázek)Většinou buldoka s bekovkou) + velikost a z její zadní strany složení a místo původu výrobku. Složení výrobku a místo původu je u nějakých věcí ještě na extra cedulce uvnitř oblečení, tam kde se nachází cedulka s kódem a microstitchingem.

Místo původu je opět nejméně ve dvou jazycích.

Velikosti jsou značeny S, M, L, tedy písmeny, ne čísly! *Mluvím o svrchních částech oblečení, ne o džínách!)

Zde vidíme rozdílné cedulky na oblečení

ed hardy oblečení 1

ed hardy oblečení 2

*!ZAJÍMAVOST!*

Někde můžeme najít také nepřívětivou cedulku, která Vás může docela vyděsit. Já jí mám například ve své černé kabelce. Je zde napsáno, že produkt může obsahovat chemikálie, které způsobují rakovinu, degenerativní změny plodu a neplodnost… Zní to docela hrozně, ale myslím, že v reálu nic nehrozí. Jde  o to, že některé zboží je vyrobeno v Číně, na výrobu zboží je potřeba voda, která se na výrobu samozřejmě nepoužívá pitná, a může být plná toxinů. Podle zákonů některých států USA  toto musí americké společnosti vyrábějící produkty v Číně a na jejichž výrobu mohla být použita tato toxická voda, preventivně uvádět. Tato cedulka se objevuje na kabelkách a také na džínách, na jejichž sepraný vzhled je použito hodně vody. Ale nemějte strach, pokud se nechystáte své džíny sníst, pak se nic nestane, je to opravdu jen ukázka byrokracie, která se táhne napříč všemi kontinenty.

ed hardy inside toxic

3)Dekorace

Produkty Ed Hardy jsou často zdobeny nejen potisky s motivy tetování, ale i kamínky a výšivkami. O výšivkách i kamíncích bych se ráda zmínila detailněji.

Výšivka

Zboží Ed Hardy samozřejmě není tak luxusní, aby se vyšívalo ručně, je vyšíváno strojově. Na výšivky jsou používány hladké a pevné multifilové nitě z umělého hedvábí nebo polyesteru. Výšivky u umělého hedvábí se vyznačují vysokým leskem a jasnými barvami. Nitě jsou používány kvalitní, aby odolaly oděru, a nitě na oblečení musí být stálobarevné, aby nepouštěly při praní barvu a nevpíjely se do pokladového materiálu. Nitě jsou kladeny velmi těsně k sobě, aby výšivka byla kompaktní, pevná a nevytrhávala se. U padělků nic z toho neplatí. Pokud mají výšivku, velmi rychle se vytrhává a pouští barvu.

Na fotografii vidíme výšivku na mé cestovní tašce, kterou používám už několik let na synovi věci, když jde spát k babičce, má toho tedy hodně za sebou , ale jak vidíme, tak na výšivce to není vidět, je velmi kvalitně a hustě vytkaná.

ed hardy aplikace

U složitějších výšivek je pak důležitá rozmanitost textur. Každá část výšivky bývá jinak plastická, má jiný směr vyšití, a právě tato rozmanitost tvoří pravou originalitu značky. U padělků jsou výšivky velmi prosté.

Krásně rozmanitou strukturu vidíme na této dětské kšiltovce.

ed hardy aplikace 2

Zdobení kamínky

Kamínky a krystalky jsou na látku natavovány, proto dobře drží. Na padělky se kamínky lepí, proto je pro ně praní brzkým rozsudkem smrti!

Svou mikinu jsem prala opravdu hodněkrát, jak vidíme, tak různobarevné kamínky nevypadly zatím ani na jednom místě.

ed hardy aplikace 3

Potisky

Potisky nejsou takové ty povrchové, jako nálepka, které se při žehlení seškvaří, a časem praskají, ale za vysokých teplot jsou vpravovány do látky(tuto technologii musím podrobněji prostudovat), a jsou jakoby součástí látky, čímž je zaručena jejich dlouhotrvající kvalita.

Detail potisku na šatech

ed hardy potisk

Detail potisku trička

ed hardy potisk 2

!POZOR!

!!!!Na klasických tričkách jako na mém oranžovém, je menší nápis pod levým podpažím, nikdy ne pod pravým!!!!!

ed hardy potisk 3

4)Podšívka kabelek

Kabelky Ed Hardy mohou mít různé typy podšívek. Neznám podrobně všechny, proto se jim nemohu věnovat.

Podšívka typu „logo“ je ale jen jedna, já ji mám ve velké cestovní tašce. Nápisy jsou řazeny pravidelně a mezi nimi je rovnoměrmě TM, viz.fotografie. Text je černý na bílém podkladě. Tento typ podšívky bývá z bavlněného materiálu, který časem chloupkuje, není ze syntetického lesklého materiálu!

ed hardy podšívka

5)Hardware u kabelek

Přední kovová destička

Mnoho kabelek má v předu kovovou destičku s vyleptaným černým nápisem Ed Hardy. U této destičky je důležité vycentrování nápisu.

ed hardy destička

ed hardy destička 2

Táhla zipů

Zipy mají často táhlo z kůže, umělé kůže, nebo jen z látky. Někdy ovšem zde ovšem mají minci, nebo chcete-li medailon, který má také své parametry a dá se na něm dobře určit zda jde o padělek či ne.

Tento medailon mám u své kabelky.

ed hardy zip

Je zde text:

DRAWN BY

     ED

IN SEATTLE

Důležité detaily!

1)Text je vyražen čiště a každé jeho písmenko je stejně hluboko!

2)Text je opět správně vycentrován!U padělků bývá často text posunut výrazně k okraji, atd…z důvodu rychlé a nedbalé výroby!

3)Všimněte si dolní nožičky u písmene „Y“, ve slově „BY“, má jakoby ocásek, který je zatočený až pod písmeno „B“, toto často padělky nemívají.

4)Mince-medailon, je oražen z obou stran!U padělků bývá oražená jen jedna strana a druhá bývá hladká.

ed hardy zip2

To je asi zatím vše, na co bych u této značky upozornila. V budoucnu se určitě chci věnovat i obuvi od této značky.

Vtipná historka na závěr:

Při psaní tohoto blogu, jsem si uvědomila, že jsem sama kdysi vlastnila padělek této značky! Bylo mi asi tak 17 let, jela jsem s mámou na dovolenou do Egypta…V době kdy mi bylo 17 let, což je asi tak před sto lety:-D, tak nebylo u mladých lidí takové povědomí o značkách a celkově módě jako dnes….Jako každý večer jsme se vydávali na procházku v okolí hotelu, tam miliony obchůdků, samozřejmě s padělky, a já tam viděla třička Ed Hardy, jenže jsem v té době byla naivní blázen a říkala jsem si, že když za ně prodavač chce !!!100 USD!!!, tak budou asi pravá:-), tak jsem tenkrát mámu přemluvila, aby mi jedno koupila, a hrdě jsem ho pak nosila v hotelovém resortu…no hrdě jsem ho nosila ani ne do konce dovolené, pamatuji se, jak se na něm udělala během pár dní taková dlouhá díra ve švu…100 USD chudák máma moje musela vyhodit za můj vysněný kousek od Ed Hardy, bohužel za padělek…Tak to byl můj jediný vlastněný padělek, na který nikdy nezapomenu:-D A pevně doufám, že lidé v dnešní době už nejsou tak hloupí jako já kdysi, aby si mysleli, že v těch dovolenkových obchůdkách s cetkami koupí pravou věc, bohužel to je asi taková šance jako vyhrát ve Sportce…:-)

Pokud si i přes tuto studii nebudete jisti originalitou Vašeho Ed Hardy produktu, pak neváhejte využít služby ověřování pravosti Ed Hardy, zde na našich stránkách v hlavním menu, v sekci „Ověřování originality“.