Christian Dior

Christian Dior kabelky-postupy, které používáme při určování originality produktů Dior

www.dior.com

dior reklama 1

1)Cena a místo nákupu

Tentokrát začínám naprosto jinde než u jakéhokoli jiného článku, nové kabelky CD, stejně jako LV nekupujte na internetu! Abych se ujistila o správnosti mého tvrzení, tak jsem projela veškeré seriózní prodejní servery, jako je Neiman Marcus, Saks fifth Avenue atd., a nové kabelky opravu nekoupíte jinde než v kamenném obchodě!Naprosto to chápu, protože výběr kabelky Christian Dior se nedá uspěchat, nejde o levnou záležitost, a je důležité si vybrat ten správný model a nechat si poradit od fundovaných zaměstnanců obchodu. V předchozích blozích mám kabelky jiných značek a připouštím, že jsou stejně luxusní, ale značka Christian Dior, stejně jako Louis Vuitton, to je o dlouholeté tradici a absolutně vyjímečné kvalitě!V úvodu mých stránek píšu o lásce k řemeslné práci, pojďme se tedy na ní u značky Christian Dior podívat na originálním videu a tím pochopíme, proč je tato značka tak moc nákladná!Již při výrobě se s kabelkami zachází pouze v bílých rukavičkách, je to opravdu klenot!

Výroba a cena kabelky Lady Dior:

dior reklama 2

Ceny kabelek z řady Lady Dior začínají na 1700 eur, ale mohou se vyšplhat až na 18000 eur za kabelku Lady Dior z krokodýlí kůže!

Nyní se v odkazu podívejte jak se vyrábí kabelka Lady Dior, doporučuji pustit si zvuk, je to opravdu koncert!

www.dior.com/couture/en_gb/the-house-of-dior/dior-in-video/the-workshops-of-expertise

Výroba a cena kabelky Miss Dior:

dior reklama 3

Ceny kabelek Miss Dior se pohybují mezí 1000 – 3000 eur.

Koukněte se v odkazu na výrobu kabelky Miss Dior, opět doporučuji se zvukem, je to velmi poutavé.

www.dior.com/couture/en_gb/the-house-of-dior/dior-in-video/the-workshops-of-expertise

Jak vidíme, tak jde o opravdu precizní řemeslnou práci, práci lidských rukou, proto na kabelce nikdy nenajdeme žádnou chybičku, výrobci padělků vyráběji kabelky strojově, a stroj ruku zkušeného italského mistra nikdy nenahradí!

Jak jsem již napsala, novou kabelku Christian Dior koupíte jen v kamanném obchodě, pokud Vám nevadí nošená, pak doporučuji www.luxurybags.cz, kde máte garantovanou originalitu a velmi pěkný výběr Dior kabelek.

2)Vnitřní logo a data kód

U kabelek Dior je první věc na kterou se v souvislosti s originalitou díváme vnitřní logo a data code. Ne u všech modelů  je logo stejné, některé modely mají extra cedulku, jiné mají logo natisklé přímo na kabelce.  U obou verzí je nutné podrobně analyzovat uvedený text, formu jednotlivých fontů, původ a obšití rohů. Proto jen samotná analýza vnitřního loga zabere člověku který autentifikaci provádí nezřídka dvě hodiny.

Extra cedulku mají například kabelky z řady Lady Dior

lady dior

Logo natisklé přímo na kabelce mají například modely řady Diorissimo

diorissimo

 

3)Hardware

Obecné znaky

Christian Dior samozřejmě používá velmi kvalitní hardware, nikde žádné defekty, špatné sváry, atd…stejně jako u ostatních luxusních značek. Kdo čte můj blog, tak pro něj tato informace není žádným překvapením. Ovšem každá modelová řada má svá specifika, která je nutno dopodrobna znát. Již se nám stalo, že kabelka měla dokonale vyvedený a souhlasící vnitřní štítek, avšak až na hardware jsme poznali, že jde o padělek. Proto i hardwaru věnujeme mnoho času. Nejvíce chyb dělají tvůrci padělků na přívěscích, dokonalé prozkoumání každého písmena i jeho pozice na přívěšku je nutností! A jak jsem již uváděla, tak jsem rozdíly mezi modelovými řadami, proto pokud jde již jen o pouhý přívěsek, tak může být různý u různých modelů, i když se na první pohled zdá stejný.

U malých kabelek řady Miss Dior se zaměřujeme na zámečky na přední straně kabelky, ale i na řetízková ucha a nebo klíčenky.

U zámečků jsou také velké rozdíly napříč řadami, například mezi Miss Dior a New Lock…

lady dior two tone

 

 

diorissimo 2

miss dior 2

dior soft

Úplně specifické detaily pak mají starší modely, jako je Dior Gaucho u kterého například rozhoduje i výraz v obličeji Christiana Diora na jedné straně mince. 

Dior Gaucho

dior gaucho

Další kapitolou jsou sedlové kabelky, kde sledujeme C a D na uchu kabelky a hlavní přívěsek.

dior sedlová kabelka

Jak vidíme, tak hardware hraje při určování originality kabelek Christian Dior obrovskou roli!

4)Dustbag

Kabelky Christian Dior mají samozřejmě vždy dustbag, rozhodující je jeho barva, a barva,formát i text písma.

Dustbagem si popravdě tak detailně nezabýváme, protože k mnoha padělaným kabelkám byl přiložen originální dustbag.

5)Kartičky autenticity

Všechny CD kabelky mají kartičku autenticity.  Kartička autenticity je v bílé obálce. Ke kabelce dále obdržíte knížečku jak o kabelku pečovat. Opět je důležitá její barva, barva a formát písmen na ní uvedených. Této kartičky jsou dvě verze a každý verze musí splňovat něco jiného.

Důležité je i balení kartičky, například prozradím, že je vždy v obálce, nikdy není v plastovém nebo celofánovém obalu.

Pokud jste majitelkou originální kabelky Dior, pak Vám gratuluji, je to opravdu vzácná ukázka přepychové řemeslné práce, považujte si ji a chraňte ji jako oko v hlavě…

Kabelky Dior patří k velmi nákladným modelům, proto nedoporučuji snažit se dělat autentifikaci svépomocí, pokud máte pochybnosti, tak je určitě nutné nechat si kabelku ověřit odborníky. Služby ověřování originality kabelek Christian Dior najdete na těchto stránkách v hlavním menu v sekci „Ověřování originality“.