Chanel

Chanel – vše o tom, jaké postupy používáme při určování autenticity zboží této značky.

Kabelky značky Chanel opět řadím do „superkategorie“ kabelek. Patří k vyjímečným řemeslným dílům, stejně jako například kabelky Dior. Některé modely jsou velmi nadčasové, mohli jste je nosit před třiceti lety, stejně jako nyní. Právě proto, že tyto nadčasové modely patří k těm nejoblíbenějším, tak se v tomto díle budu věnovat zčásti i vintage kabelkám.

Kabelky Chanel mají naštěstí hodně ochranných znaků, díky kterým lze určit zda jde o originál či padělek, ale protože tato značka má velmi dlouhou tradici, tak se tyto ochranné znaky v průběhu času měnily. Jednotlivé série mají jiné detaily vnitřních cedulek a data kódu, proto určení originality kabelek Chanel je velmi složitou a obsáhlou látkou, proto je nutné ho přenechat odborníkům.

Vždy také uvádím odkaz na webové stránky, kde se můžete pokochat aktuální kolekcí, nebo si porovnat kabelky s tou svou. Odkaz zde i tentokrát uvedu, ale musím bohužel říct, že oficiální stránky značky Chanel nepatří k mým nejoblíbenějším. Zdají se mi nepřehledné, obsahují málo informací o jednotlivých produktech a špatně se ovládají. Udělejte si názor samy: http://www.chanel.com/en_GB/fashion/products/handbags/g.spring-summer-2015-pre-collection.c.15P.html

1)Šití a materiály

Protože díl o kabelkách Chanel je již několikátým dílem o luxusních kabelkách, tak netřeba zdůrazňovat, že jde o velmi precizní šití bez jakýchkoli anomálií, vytržení či jakýchkoli jiných defektů.

Největší analýze šití je potřeba se věnovat u prošívaných kabelek.

Kabelky jsou šity převážně z kůže, lakované kůže a některé jsou i bavlněné. Nikdy nejsou z imitace kůže!

Klasické „flap bags“ jsou většinou z jehněčí kůže.

chanel flap bag

Nyní módní batohy z letošní kolekce jsou z potiskovaného plátna, ale některé jsou i kožené, na fotografii je plátěný.

chanel backpack

Prošívané kabelky

U prošívaných kabelek je  důležitá symetričnost, kterou je potřeba si ohlídat hned na několika místech.

Toto je nejdůležitější u již zmíněných „flap bags“ a také známých CC Cambon bags.

Do kapitoly šití spadají i podšívky, respektive interiéry kabelek, bude to asi překvapivé, ale posouzení podšívek je na autentifikaci značky Chanel jedno z nejtěžších, protože je to k individuálnímu posouzení u každé konkrétní kabelky. Jsou podšívky jednobarevné bez vzoru, se vzorem CC, se vzorem slova CHANEL v různých velikostech, ale i kožené interiéry kabelek. Také existuje velké množství jejich barev a nerada bych zde nějak paušalizovala, protože existuje spousty výjímek, proto by tato část byla velmi zavádějící. Možné originální podšívky pouze přiblížím několika fotografiemi. U posuzování podšívek opět využíváme databází našich spolupracovníků, sběratelů této značky, s jejich originálním zbožím zkoumané zboží následně srovnáváme.

Kožený interiér u Square Flap Bag

chanel interier

Jednobarevný látkový interiér u velké Shopping Bag

chanel interier 2

CHANEL logo interiér-střídá se řádek CHANEL velkým písmen a několik řádků CHANEL malým písmem, nikdy není CHANEL pouze jedním písmem!

chanel interier 3

U kabelek CC Cambon je interiér s CC logem, nejvíce ve fuchsiové či černé barvě. Je VŽDY jednobarevné!

chanel interier 4

Vnitřní cedulka

Když píši o podšívkách, tak mi přijde rozumné navázat vnitřní cedulkou-nepleťme si s datakód cedulkou. Tato cedulka rozhodně není u všech kabelek, především u vintage kabelek chybí. Vintage kabelky mají jiné vnitřní označení.

Klasická vnitřní cedulka vypadá takto, avšak pozor, můžou zde být jiné verze textu! Zkoumáme zde nejen text a tvary jednotlivých fontů, ale i barvu písma a technologický postup jakým je text na cedulku aplikován. Využíváme filtry, které vykreslí jednotlivá písmena a následně srovnáváme s originální předlohou, pokud je to nutné, vnitřní cedulku podrobíme i zkoumání mikroskopem.

chanel tag

 

Vnitřní označení vintage kabelek je jiné, a i u nich je nutné opět velmi precizně sledovat všechny důležité značky.

chanel vintage inside

chanel vintage inside 2

2)Hardware

Je samozřejmostí, že jde o velmi kvalitní hardware. Například zámečky Chanel nejen že vydrží několik desítek let, ale předpokládám, že i staletí a nerozbijí se Vám.

V této části se budu věnovat šroubkům, které drží vnější znak, dále magnetům, zipům a vnějšímu kovovému logu.

a)Šroubky – týká se „flap bags“

Šroubky jsou z vnitřní strany kabelky, vlastně drží hlavní hlavní znak, který je součástí otočného  zámečku. Abychom je tedy viděli, musíme  kabelku otevřít a podívat se na vnitřní stranu kovového CC znaku. Při zkoumání šroubků bereme v potaz jejich konkrétní parametry, protože do kabelek Chanel se nepoužívají ledajaké šroubky, ale opět musí dodržovat jasnou formu. Komplikací při zkoumání šroubků je to, že existuje několik modelů, některé byly vyráběny jen v cca dvou letech, a ty mají zcela vyjímečný formát šroubků, je tedy nutné je všechny znát.

chanel cc

b)Zipy

Stejně jako u ostatních značek, zipy jsou velmi odolné a vzhledově perfektní, ani Chanel samozřejmě není výjímkou. Za dobu své existence značka Chanel vystřídala několik modelů a konkrétních značek zipů.

Na vnitřní či vnější straně zipového mechanismu najdeme vyraženou značku zipu. U vintage kabelek jich může být až deset druhů, u novodobých kabelek jde zatím o čtyři typy, je důležité je všechny umět identifikovat a podrobně znát jejich formu. U některých značek zipů je několik různých verzí, jako například u zipu Lampo.Tvůrci padělků často zip orazí značkou Lampo, jeho vyvedení ale originálu neodpovídá.

chanel zip

Při autentifikaci musíme sledovat i táhla zipů a magnety.

c)CHANEL interlocking – tedy překřížené CC – hlavní logo

Hlavní logo, překřížené CC musí nekompromisně dodržovat přesná kritéria. Je základním pravidlem pro rozpoznání padělku! Sledujeme zde především polohu a tvar písmen. Avšak musím poznamenat, že při určování originality repliky Vám to vůbec nepomůže, protože i středně dobré padělky mají logo správně vyvedené. 

Rozdílnou formu pak mají pásky a šperky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

chanel šperky

3)Chanel hologram sticker

Tzv.Chanel hologram sticker je vlastně nálepka, kterou má každá originální Chanel kabelka. Najdeme ji uvnitř kabelky. Opět nemusí být úplně jednoduché jí najít, může být schovaná i uvnitř kapsiček na zip.

Na této nálepce najdeme data kód a jiné znaky určující originalitu kabelky.

POZOR!!!U některých  vintage kabelek, nebo hodně nošených kabelek Hologram sticker najít nemusíme, protože nálepka se může časem sloupnout, pokud je kabelka opravdu hodně nošena. Ale myslím, že se s tím setkáte jen velmi ojediněle, píši to zde jen pro pořádek. Hologram sticker je potřeba vždy v kabelce hledat, u novějších kabelek určitě!!!!

chanel hologram

Takto se může Hologram sticker začít odlupovat až sleze úplně…

chanel hologram 2

Problematika data kódů u kabelek Chanel je stejně složitá jako u kabelek Louis Vuitton. Sice to není takový hlavolam, ale je potřeba mít znalosti číselných označení sérií, které nám pomohou dopátrat se, z jaké je kabelka série a v jakém roce byla vlastně vyrobená. 

Je velmi nutné hologram sticker detailně prověřit, mnoho padělků je sticker opatřeno, ale nejsou tak dokonale provedené, a často jim chybí některý ochranný znak. Samotný hologram sticker je několik vrstev ochranných znaků na sobě, nejde o jednolitý tisk a každá vrstva musí souhlasit s originálem. U samotného kódu pak posuzujeme i tvar číslic, nejvíce důležité je posuzovat číslice 1 a 0, jejíž ztvárnění se v průběhu let měnilo.

Analýza hologram stickeru je při určování originality naší prioritou.

4)Kartička autenticity

Kartička autenticity je velmi důležitým ukazatelem pravosti, ale bohužel musím říci, že pokud kupujete již nošenou kabelku, tak k ní málokdy obdržíte i kartičku, protože mnohdy se kartička prostě ztratí, to mohu potvrdit i já s kartičkou autenticity u kabelky Prada, kterou jsem tak pečlivě uložila, až jsem jí nikdy nenašla. Pokud ale kartičku autenticity k dispozici máme, pak není od věci jí pořádně prozkoumat. Důležitý je použitý materiál, jeho barva, a opět detaily písma. Ač se to na první pohled nezdá, tak na kartičce je obrovské množství ochranných znaků, které laik nevidí.

 

chanel kartička

Závěr:

Kabelky Chanel jsou opravdové krásky mezi kabelkami, zrcadlí v sobě historii značky a její vývoj až do současnosti. Koupi kabelky Chanel bych brala nejen jako koupi módního doplňku, ale i skvělé investice. Proto tak přistupujte i k jejímu výběru.

Autentifikace Chanel kabelek není záležitostí pro laika, jak jsem v článku psala, Chanel má velké množství variací modelů, podšívek, vnitřních cedulek, kódů a dalších aspektů, proto pokud si nejste jisti originalitou své kabelky, nechte si provést autentifikaci odborníky. Pro ověření pravosti kabelek Chanel nás kontaktujte na těchto stránkách, v hlavním menu v sekci „Ověřování originality“.