Burberry

Burberry – postupy, které využíváme k určování originality této značky!

www.cz.burberry.com

1)Výrobní řady a jejich znaky

Je důležité určit  jednotlivé výrobní řady, protože padělatelé často své kabelky pojmenují jak je napadne, a nabízené zboží nemusí vůbec souhlasit se znaky konkrétní řady.

Některé řady se vzájemně prolínají! Jsou totiž podřadami podle ústředního detailu…

PRORSUM

Velmi nákladná řada, velké kabelky okolo 2000 eur. Různé designy a tvary, ale vždy Made in italy, a vždy z kůže! Nejčastěji je to jehnětinka a teletinka, ale i exotické kůže, jako je například hroznýš nebo aligátor. Jen psaníčko z hroznýší kůže stojí 2000 eur! Mají hodně výrazné detaily, některé jsou docela výstřední.

Součástí řady jsou také mini kabelky z norka. Já osobně kožešiny a exotické kůže vůbec nepodporuji, ale je nutné zde jejich existenci uvést. Norek na výrobu Burberry kabelek je z chovu ve Finsku. Naštěstí jsou velmi drahé, proto se jich nevyrábí velké množství a nepadne na jejich výrobu tolik zvířat.

burberry mink 1

The little Crush in Alligator and Mink-9750 eur-kombinace norka a aligátoří kůže.

burberry leather 2

Medium polished leather tote bag– 1595 eur-100% teletinka

THE CRUSH

Kabelky z řady THE CRUSH jsou podřadou řady PRORSUM, jejich ústředním motivem je, že jsou nahoře stahovatelné šňůrkou. Viz. výše kabelka z norka. V současné době jsou zdobeny srdíčky, zvířecími vzory a leštěným kovem.

burberry fringed 3

The Big Crush in Animal Print with fringed eyelets-2195 eur

Protože řada The Crush je podřadou řady Prorsum, tak se jí týkají materiály řady Prorsum, a též to, že celá řada je Made in Italy.

THE ORCHARD

Styčným bodem řady THE ORCHARD je tvar. Tvar je inspirovaný vintage zavazadly, a je tvarován do kulata. V řadě Orchard se setkáváme s oblíbeným Check vzorem, ať už jde o Haymarket Check, nebo House Check. Dále jsou opět zdobeny kvalitním hardwarem, a některé jsou ve formě speciální zrnité ražené kůže. Kabelky jsou z kůže, bavlny, PVC, ale opět i z exotických kůží jako je hroznýší či pštrosí kůže.

burberry orchard 4

The small Orchard in Sartorial Leather– 1150 eur- 100% teletinka

burberry haymarket 5

The Mini Orchard in Haymarket Check – 395 eur – PVC a bavlna

THE CHECK

Nejoblíbenější a také nejvíce padělaná řada. Společným znakem jsou kostky.

Patří sem Nova Check, Classic Check, Haymarket Check, House Check, Smoked Check a Brit Check.

POZOR: První dva jmenované vzory, tedy Nova Check a Classic Check se přestaly nedávno vyrábět, tuším v roce 2012. Bylo to také proto, že se vyráběly povětšinou z PVC – vinyl coated canvas, který je velmi neekologický, a Burberry stejně jako řada dalších značek se snaží jít ekologičtější cestou, i když je pravda že PVC stejně Burberry dále vyrábí. Většina kostkovaných kabelek je ale z bavlny. Aby Burberry tuto etapu uzavřelo, skončilo tedy s oběma vzory, a na jejich místo nastoupil hlavně vzor Haymarket Check a House Check.

Nyní stručně představím jednotlivé vzory

a)Nova Check

Jiné rozložení pruhů není přípustné!Pruhy mohou být ještě našikmo. Nova Check je světlejší než Classic Check. Tento vzor býval i doplněný hvězdičkami.

nova check 6

Již nevyráběné PVC kabelky.

b) Classic Check

Tmavší než Nova Check a na místě kde se kříží pruhy je typický rytíř na koni Burberry.

c)Haymarket Check

Drobnější Classic check s jezdcem na středu červeného kříže. V každé řadě je jezdec oproti sobě vzhůru nohama. Jezdci jsou na kříži na střídačku, vždy na jednom jezdec je, na druhém není…

haymarket check

Haymarket nejsou již celo-PVC, ale jsou z 81% PVC a 19% bavlněné. Některé jsou ze 100% bavlny, protože jak jsem zmínila, tak Burberry chce jít ekologičtější cestou.

d)House check

Velký tmavý classic check vzor bez jezdce.

house check

Vždy 100% bavlna!Tím se dá dobře odlišit, že by mohlo jít o padělek, nyní se House check v PVC nevyrábí!

e)Smoked check

Velký classic check vzor bez jezdce a v tmavých tónech. Pouze v této barevné kombinaci!

smoked check

100% neekologický Smoked Check je stále ze 100% PVC!

f)Brit Check

Velmi zvětšený classic check vzor u kterého jediného nedominuje symetričnost rozložení vzoru.

brit check

Oproti Smoked check je 100% ekologický Brit Check, který je vždy vyrobený z 64% juty a 36% bavlny.

Ještě jsou i další druhy kostky, ale nejsou tak populární, proto je nebudu zmiňovat, článek by byl přespříliš obsáhlý.

2)CHECK VZORY PODROBNĚ

U všech CHECK vzorů je důležitá především SYMETRIČNOST!Jak samotná symetričnost v rozložení vzoru, tak symetričnost šití a spojů.

Symetričnost je významná hned z několika aspektů, v potaz musíme vzít symetričnost přední a zadní strany, symetričnost rozložení vzoru vzhledem k ploše kabelky, i symetričnost spojů.

POZOR: Netýká se vzoru BRIT Check, kdy je vzor tak velký, že jeho prioritou není pravidelnost.

Při určování autenticity tedy nejdříve zkontrolujeme všechny tyto aspekty.

LOGO JEZDCE NA KONI

Logo jezdce na koni je velmi propracované, má hodně detailů, jiné není přípustné!

Dalším bodem při naši autentifikaci je tedy velmi detailní prozkoumání loga, které porovnáváme s originální předlohou v databázi. obvykle je nutné logo na konkrétním zboží zostřit několika filtry, díky tomu pak lépe vidíme jakoukoli odchylku. A důrazně varuji před porovnáváním loga na zboží s logy která najdete v internetových vyhledávačích, je zde totiž mnoho špatných kopií!

logo burberry 2

3)Šití a hardware

O šití se zmíním jen okrajově, protože kdo čte můj blog, tak ví, že u všech originálních kabelek jakékoli značky musí být šití čisté, pevné, bez vytrhaných nití a jakýchkoli defektů. Stejně tak je to i u Burberry. Další podrobnosti o šití kabelek Burberry by byly pro laika velmi nesrozumitelné, je nutné brát v potaz barvu a materiál nitě, šířku stehů a další aspekty. K podrobnému zkoumání šití se obvykle uchylujeme když ani další aspekty 100% ně nesměřují k tomu, zda se jedná o originál či padělek.

Hardware

Burberry používá hardware ve zlaté a stříbrné barvě. Hardware je jako vždy velmi kvalitní a stejně jako šití nepřipouští žádné defekty.

Při určování originality sledujeme i souvislost mezi hardwarem a písmem kdekoli na zboží.

hardware burberry 1

ZIPY

U zipů sledujeme jejich značku, protože značka Burberry používá jen některé značky zipů.

Táhla zipu

Táhla zipů jsou různá u různých řad, a je potřeba je také důkladně prověřit.

hardware burberry 2

Vnější destička

Na některých kabelkách je pevně připevněná destička s  vyraženým nápisem Burberry. Nejen na této destičce, ale i na jiných částech kde je výrazně vyvedeno logo je třeba pečlivě analyzovat písmena. Nápis není psán obyčejným písmem a i to je jeden z ochranných znaků značky.  Proto se velmi důkladně věnujeme analýze tohoto písma.

hardware burberry 3

Znaky písma loga Burberry

Každé písmeno ve slově Burberry má svou úzkou i tenkou část. Při analýze opět používáme filtry, které nám dokonale vykreslí jednotlivá písmenka, které následně porovnáváme s originálním logem Burberry. Opět nedoporučuji porovnávat s každým logem, které najdete v internetových vyhledávačích, na hodně místech logo předloze neodpovídá, a pak se dostáváte špatným směrem.

4)Vnitřek kabelky

Podšívka

a)Canvas

Většina Burberry kabelek je podšita jednobarevnou látkou. Opět i tato látka má svá důležitá specifika, který se týkají použitého materiálu a jeho struktury.

inside burberry 1

b)Burberry signature fabric

Některé kabelky jsou podšity lesklejším materiálem, který má ve stejné barvě vyveden vzor kostky, stejně jako v předchozím případě musí splňovat určitá kritéria, která je potřeba prověřit.

inside burberry 2

c)Béžový semiš

Fotografii brzo přidám…

d)Bez podšívky

Některé kabelky jsou bez podšívky…jako například všechny z řady Brit Check…

inside burberry 3

Toto jsou nejobvyklejší podšívky, je jich ale mnohem více, stejně jako například vnitřních štítků, proto využíváme databází našich spolupracovníků, sběratelů značky Burberry, kteří nám vždy mohou nabídnout srovnání s originálním zbožím.

Vnitřní štítek

Stejně jako podšívek, tak i štítků je velké množství variací, jak jsem již uváděla. 

Uvedu  nejčastější cedulky:

a) Kožená cedulka jednoduchá

Mnoho Burberry kabelek má koženou cedulku, obšitou nití, s nápisem Burberry.

b)Kožená cedulka s jezdcem

Některé kabelky mají koženou obšitou cedulku s jezdcem, která má svá velmi přísná kritéria, a musím říct, že díky tomu že je vše vyraženo do kůže, tak je někdy velmi těžké rozlišit detaily, které jsou mnohdy milimetrové. Proto pokud například autentifikace vázne na tomto detailu, tak si mnohdy kabelku vyžádáme na fyzické posouzení, kdy je posléze nutné využít mikroskopu.

inside tag burberry 1

c)Cedulka propojená s kapsičkou kabelky

Na některých kabelkách není přišitá extra cedulka, ale cedulka je součástí obšití kapsičky. Pak je zde vyraženo Burberry.

inside tag burberry 2

d)Kovová cedulka

Na některých kabelkách najdeme i kovovou cedulku s vyraženým Burberry.

Existují i další cedulky, uvádím ty nejčastější, pokud objevíte cedulku jinou, a nebudete si jistí originalitou kabelky, neváhejte nás kontaktovat na těchto stránkách v sekci „Ověřování originality“.

5)DATA CODE

Kabelky Burberry data code mají, a nenajdeme ho na jednotném místě, u různých modelů ho můžeme najít na rozdílných místech. Data code je jednou z hlavních části které prověřujeme.

ZÁVĚR:

Kabelky Burberry nejsou příliš jednoduchá značka, která by  se dala snadno identifikovat, pokud je padělek dobře provedený. Avšak základními atributy které je třeba sledovat by měla být symetričnost vzoru, detaily loga rytíře a detail písma! Pro věrohodnou autentifikaci, která trvá několik hodin, je dobré kontaktovat odborníka. Služby ověřování pravosti kabelek Burberry najdete v hlavním menu v sekci „Ověřování originality“.