Armani Jeans

Armani Jeans

*POZOR: Drahé majitelky kabelek Armani Jeans, a nebo jejich budoucích majitelek!Podívejte se na odkaz který uvedu dále, všechny kabelky Armani Jeans které tam jsou, jsou KOPIE,PADĚLKY! Některé dost zdařilé, a právě těmi je zamořen český trh!Proto opravdu věnujte obrovskou pozornost certifikátu pravosti s vodotiskem!!!!Jinak nemáte šanci pravost kabelky poznat!Odkaz je: http://www.ioffer.com/search/items/armani+jeans+handbags

O certifikátu se dočtete v tomto mém článku.

—————————————————————————————————————————————————————————————————

Pro velký zájem jsem přednostně připravila podrobnou studii kabelek Armani Jeans.

Nejpodrobněji se budu věnovat v současné době  populárním PVC kabelkám, ale zmíním i látkové kabelky a pánské messengery.

UPOZORNĚNÍ: Celý tento článek se týká kabelek z poslední doby a aktuálních, starší modely mohou mít některé detaily jinak!Nicméně PVC kabelky se dříve nevyráběly, proto by článek měl sedět na všechny kabelky typu PVC.

Vše budu demonstrovat převážně na svých třech kabelkách Armani Jeans, černé a červené PVC a na pánském messengeru.

armani jeans 1

armani jeans messenger 25

armani jeans 3

1)Štítek pravosti

Tentokrát začínám z opačného konce, štítkem originality, protože VŠECHNY kabelky Armani Jeans ho musí mít!Pokud ho nemají, nemusíte číst dále, jde o FAKE.

ČTĚTE PODROBNĚ PROSÍM CELÝ TEXT!!!

armani jeans štítek 3

Štítek je ke kabelce připevněn tmavě modrou tkaničkou s bezpečnostním uzávěrem. Pokud máte štítek připevněný na gumičce, či na plastové visačce, neznamená to, že jde o fake, ale znamená to, že kabelka je například z výprodeje a štítek byl převěšen. Sama tkanička je pevná a docela silná a bezpečnostní uzávěr je také bytelný, pokud máte tenkou šňůrečku, mohlo by jít o padělek. Šňůrka musí být tmavěmodrá.

armani jeans tkanička 4

Sama cedulka je vlastně jen pouzdro certifikátu kvality, který je vložen uvnitř když jí rozevřete. Cedulka sama o sobě musí být tmavě modrá, na první pohled vypadá jako černá, ale při bližším pohledu zjistíte, že je tmavomodrá, jiná barva není přípustná. Jak vidíme na obrázku výše, má hrubší strukturu, jakoby vzoreček droboučkých koleček.

Najdeme zde nápis AJ ARMANI JEANS,  vše velkými písmeny. Nápis je vytisklý bíle/stříbrně. AJ pokrývá dva řádky, je oddělené tenkou čárou od ARMANI JEANS na dvou řádcích.Nápis JEANS začíná v úrovní mezi písmeny AR horního řádku a končí ve třičtvrtě písmena N horního řádku. Celý text se nachází uprostřed cedulky. Nebývá nikdy situován nahoře nebo dole.

*POZOR:Některé kabelky z nové kolekce mají na přední straně ještě plastickou orlici s GA a nahoře červený kroužek!V současné době shromažďuji fotografie. Jejich materiál je stejný jako u těchto klasických bez orlice.

armani jeans štítek 5

U každého slova Armani, nebo monogramu AJ, je důležité, že písmeno A má levou nožičku úzkou a pravou širokou. Ve slově Jeans pak písmeno J má dolní oblouček na dně zúžený. 

Když cedulku rozevřeme, najdeme uvnitř důležitou kartičku s mnoha ochrannými znaky, se kterými mají výrobci padělků velké problémy. Líbí se mi, že si Armani dalo s těmito znaky práci a investuje do jejich výroby nemalé peníze.

armani jeans kartička 6

Samotná kartička uvnitř je největším průkazem originality, je velmi důležitá, proto jí věnujte velkou pozornost!!!

armani jeans kartička 7

Samotná kartička je smetanové barvy, v řádcích nad sebou má nápisy GIORGIO ARMANI, které jsou plastické, cítíte to naomak, neexistuje aby byly jen vytisklé! Tyto nápisy jsou ve dvou řadách přesně nad sebou!

V dolní polovině je situován další důležitý ochranný prvek, s bílým podkladem a zeleno-červeným nápisem CERTIFICATO DI AUTENTICITÁ, nad ním a pod ním je tenoučký řádek také zelenočervené barvy s droboučkými nápisy GIORGIOARMANIGIORGIOARMANIGIORGIO, tyto slova mezi sebou nemají mezery, a dole pak je stejný řádek s textem, avšak otočený vzhůru nohama! Ale pozor, i toto se dá napodobit, důležité ale je, že tento prostor na bílém podkladu vypadá jako by byl pouze natisklý, pravda ale je, že při výrobě se do cedulky extra vtiskává bílý papírek s tímto textem a pokud i přes tento text přejedete prsty, ucítíte, že je plastický, pokud není, jde o padělek!

armani jeans štítek 8

ALE POZOR!Největší trik je v ukrytém vodotisku!!!Pokud cedulku natočíte proti světlu, někdy chvíli trvá než najdete správný směr, tak se Vám mezi plastickými řádky GIORGIO ARMANI GIORGIO ARMANI po celé ploše objeví velkými písmeny GIORGIO ARMANI, psáno jen jednou. Řádky jsou ještě navíc rozlišeny, jeden je světlejší jeden tmavší, a takto dál na střídačku!Na dalším obrázku je to krásně vidět.

armani jeans vodotisk 9

armani jeans vodotisk 10

Druhá strana kartičky je také důležitá. Drobně zde vidíme opět vodotiskové GIORGIO ARMANI. V dolní části pak hnědě nápis CERTIFICATO DI AUTENTICITA PRODOTTO ORIGINALE FABRICATO SECONDO KNOW HOW STILISTICO DELLA GIORGIO ARMANI S.P.A. MILANO. A úplně dole je droboučkými písmenky napsáno CISCRA CARTE WALORI – FEDRIGONI CARTIERE S.p.A. Tento druhý droboučký text je důležité, protože pro výrobce padělků je velmi těžké a nákladné vytisknout takto drobná písmenka, aby byla čitelná. Proto na padělaných kartičkách tento text vůbec nebývá.

Po straně je výrobní kód: velké písmeno- devitímístný číselný kód.

armani jeans štítek 11

armani jeans štítek 12armani jeans štítek 13

Pokud Vaše kartička splňuje všechny parametry, avšak vy máte pochybnosti, je možné, že k Vaší kabelce byla přidána pravá kartička, která ale ke kabelce vůbec nepatří, to je také častý trik padělatelů. Proto čtěte dále a všimněte si dalších detailů.

*Pokud kupujete kabelku Armani Jeans, chtějte kartičku vidět, pokud přes internet, tak není přeci problém ji detailně vyfotit. Horší je to u zboží na objednávku, tam nezbývá než se stejně jako u ostatního zboží spoléhat na reference ostatních zákazníků, a zboží zkontrolovat až doma.

Nyní k samotným kabelkám.

2)Šití

Stejně jako v případě ostatních luxusních značek je šití pevné, nikde vytrhané, je rovné a pravidelné. Niť je vždy v barvě kabelky. U padělaných kabelek je špatné šití často vidět kolem předního kulatého loga, protože není lehké vyšit něco do pěkného obloučku. Naopak na originálních kabelkách je šití všude precizní, kolem loga, na přezkách, uvnitř…

armani jeans šití 14

armani jeans šití 15

Do této sekce dle mého patří i popruh u pánských tašek, do kterého je vyraženo Armani Jeans. Tedy nejde o vyražení, ale o textilní techniku, kdy látka není plochá, ale některé její části jsou níže, v tomto případě ARMANI JEANS, které zasahuje do hloubky látky. Nikdy tedy písmena nejsou na látce vyšity, ale jde vzor který je plastický směrem dovnitř popruhu. Mimochodem popruh je velmi pevný.

*Prosba o pomoc!Pokud se někdo vyzná v textilních technologiích, velmi ráda bych věděla jak se takovému typu látky říká a jak se vyrábí, protože tento můj uvedený popis jak by měl popruh vypadat se mi zdá velmi velmi laický:-)Moc děkuji:-)

armani jeans popruh 16

Tento vzor ARMANI JEANS je jen z jedné strany, z druhé strany je popruh hladký.

3)Materiály

U ostatních značek vždy začínám tím, že jsou používány velmi luxusní  materiály. U Armani Jeans toto konstatovat nemohu, vůbec to ale neznamená, že jde o nekvalitní zboží, jen převážně použité materiály odpovídají nižším cenám řady Armani Jeans.

a)PVC

V současné době velmi populární lakované kabelky. Ač se jedná o umělý materiál, považuji ho za velmi odolný. Nikde se neloupe, barva je velmi stálá, můžete ho jen poškrábat, ale ty drobné škrábanečky jsou vidět jen zblízka…aby vznikla rýha museli byste po kabelce opravdu přejet ostrým předmětem.

Vyrábí se v mnoha barevných i tvarových variantách a velikostech. Je převážně jednobarevný, ale nově se vyráběji i PVC kabelky s potiskem a také s imitací saffiano kůže.

*Jen technická poznámka, kdyby se Vám Vaše PVC kabelka přestala líbit, tak jí hlavně neházejte do ohně, hořením se uvolňuje škodlivý chlorovodík, tak ji radši někomu darujte:-DDD

PVC jednobarevné

armani jeans pvc 17

PVC s potiskem

armani jeans pvc 18

PVC imitující saffiano kůži

armani jeans saffiano 19

POZNÁMKA: Toto PVC používá i Michael Kors na některé své obuvi, například na teniskách.

PVC s  vyraženým AJ monogramem

AJ jsou vedle sebe, s orlicí jejíž spodek směruje doprava, řádky jsou šikmo a cik cak proti sobě.

armani jeans monogram 20

b)Polyurethan

U nás se používá termín umělá kůže.

Polyurethan může mít mnoho podob, je velmi variabilní, některé kůži imituji strukturou, na jiných je opravdu vidět že jde o umělý materiál. Jsou rozdíly i ve kvalitě, některé jsou mnohem pevnější a některé jsou slabé.

Například u mého pánského messengeru jde o docela tenký materiál a musím říct, že se docela snadno odírá, pokud mu dáváte zabrat jako já, neměli by jste být překvapení, že Vám někde může vzniknout menší vada, nejvíce je to na rozích a hranách.

Jak už jsem řekla, vyrábí se v mnoha podobách.

Polyurethan imitující kůži-na aktovce Armani Jeans

armani jeans polyurethan 21

Polyurethan s efektem mačkané kůže

armani jeans mačkaná kůže 21

Polyurethan s efektem hadí kůže

armani jeans python 22

Kombinace úplně hladkého polyurethanu s koženými doplňky(u pánských messengerů)

armani jeans man messenger 23

Polyurethan s vyraženým logem

armani jeans messenger 25

armani jeans monogram 26

Tento typ polyurethanu se používá u pánských tašek, docela často se padělá, proto prosím věnujte pozornost vyraženému vzoru, jeho rozmístěný a detailům. Monogram je jiný než u PVC kabelek s vyraženým monogramem.

Jde o šikmé řady AJ s orlicí. Orlice je vlevo od písmen AJ a směřuje svým spodkem doleva nahoru. Vždy jsou proti sobě dvě řady vzhůru nohama, když kabelku tedy otočíte tak orlice opět bude směřovat svým spodkem doleva nahoru. Pozor, orlice není stejně velká jako písmena, je větší, tak aby dvě AJ a dvě orlice tvořily čtverec. Vím že to zní dost složitě, ale když se podíváte na obrázek tak celý vzor pochopíte. Písmeno A má opět levou nožičku tenčí než pravou. Vzor je čístý a pravidelný, nikde žádné nesrovnalosti. Orlice má šest řad! U padělků má někdy řad jen pět!

Polyurethan s vyraženým vzorečkem

armani jeans logo 27

c)Látka

Látkové kabelky jsou v ženské řadě ojediněle, ale v pánské linii je jich hodně. Je několik druhů látek, obvykle jde o 100% polyester,a v případě dámských žakárových kabelek je to směs bavlny a polyesteru. Pokud je látka 100% polyester, je pevná, trochu lesklá. Nedávno jsem jsem měla v prodeji pánský malý crossbody z této látky a látka mi přišla velmi kvalitní. Žakárovou kabelku mám z řady Emporio Armani, a překvapilo mě, že na to jakou se mnou musí „zažít“ zátěž. je snad nezničitelná. Látkové kabelky Armani tedy hodnotím jako velmi odolné, žádný párájící se hadr…

Opět představím všechny aktuální druhy látkových kabelek.

Dámské žakárové s logo designem-59% bavlna 41% polyester

Písmena AJ a orlice, v řadách otočených proti sobě.

armani jeans žakár 28

armani jeans detail logo 28

d)Kůže

Výrobky z kůže jsou u řady Armani Jeans v menšině, ale pár jich tu najdeme. Vždy se jedná o hovězí kůži-bovine. Tyto tašky jsou cca o polovinu dražší než kabelky z umělých materiálů.

Celá kožená je například tato Bauletto

armani jeans bauletto 30

Z pánské kolekce pak tento maskáčový messenger

armani jeans maskáč 29

4)Hlavní logo

Jako první začnu s hlavním logem u lakovaných PVC kabelek, které jsou v současné době na našem trhu nejprodávanější.

Jsou dvě verze:

První je vidět na mé Top Handle bag, je to verze bez kamínku. Zde je důležité, že k určitému hlavnímu logu je vždy určitý přívěsek. V případě tohoto hlavního loga bez kamínku je to vždy jen tento přívěsek!K tomuto typu tedy NIKDY není „okřídlený“ přívěsek, který Vám představím dále na PVC bag s kamínkem.

armani jeans logo 30

Pohled detailně na hlavní logo vpředu.

armani jeans logo detail 31

armani jeans logo detail 32

A pohled detailně na k němu přidružený přívěsek. Nezáleží na barvě ani na tvaru kabelky, pokud jde o PVC lakovanou kabelku bez kamínku, má VŽDY toto logo a tento přívěsek!

armani jeans logo detail 33

Hlavní logo je hodně plastické, hodně vystouplé části jsou tvrdé, cítíte pod rukou opravdu tvrdý plast. Dále je perfektně dokola obšité, všude jsou krátké pravidelné stehy, perfektně začistěné.

Detailně porovnejte fotografie se svou PVC bag, vše by se mělo shodovat.

Druhá verze loga PVC kabelek je vidět na dalších fotografiích, u PVC kabelky s kamínkem.

armani jeans logo detail 34

Vidíme, že logo i přívěsek jsou odlišné od předešlého typu u kabelky bez kamínku. Zobrazím na fotografiích své kabelky, ale z důvodu nízké kvality těchto fotek ještě přidám fotografie ze stránek Armani.

armani jeans logo detail 35

armani jeans logo detail 36

U PVC lakované kabelky s kamínkem, tedy musí být toto hlavní logo a k němu pouze tento přívěsek!Není možné aby kabelka měla toto hlavní logo a k němu přívěsek od kabelky která kamínek nemá. Proto pokud máte kabelku s kamínkem, důkladně porovnejte s fotografiemi.

POZOR: U lakovaných PVC kabelek je přívěsek zavěšen na kuličkovém řetízku s karabinkou, a je odepínací.

První zmiňované hlavní logo není jen u PVC kabelek, ale je vyraženo i do různých polyurethanových kabelek. Opět pokud má přívěsek, tak jen ten první který k ní patří, ne okřídlený!Ovšem v této verzi není na řetízku, ale na proužku z umělé kůže.

armani jeans logo detail 37

K některým taškám s tímto logem přívěsek vůbec není.

armani jeans logo 38

Toto logo je také v celokovové podobě a vypadá takto, rozložení písmen i orlice je stejné, jen levá nožička od A není z technických důvodů tak tenoučká jako když je vyražena z plastu.

armani jeans logo 39

Některé jsou s otočným zámečkem a vypadají takto:

armani jeans logo zameček 40

Na nové kolekci kabelek, peněženek i psaníček, najdeme velkými písmeny v kovu nápis ARMANI JEANS, zde je nožička od A viditelně užší. V detailu si můžete nápis pořádně prohlédnout. Všímejte si detailně jak a kde jsou písmena pospojovaná!

armani jeans napis 37

U pánských tašek bývá pouze monogram AJ s orlicí mezi písmeny.

armani jeans logo 41Zvláštní přitom je, že na některých orlicích bývá ještě vyraženo GA a na některých GA není. Týká se to i peněženek.

armani jeans peneženka 32

Pokud si na písmena s orlicí sáhnete a zároveň je chytnete i z vnitřní rubové strany kabelky, zjistíte, že celé logo má základnu na kovovém plíšku a z něj vylézá skrz látku, kůži…není tedy jen tak nějak připevněno, ale je stabilně zakotveno uvnitř kabelky samotné. Tím je zaručeno, že Vám písmena ani orlice nikdy nevypadají.

armani jeans logo 43

Velmi dobře je to vidět z vnitřní strany tašky.

5)Hardware

Některý hardware jsme již probrali v předchozí části týkající se hlavních log. Pokud vezmu hardware obecně, opět bývá kvalitní a pevný, bez vad, zipy jsou kvalitní, hodně vydrží.

Na některých kabelkách najdeme cvoky s orlicí, hlavně tam kde začínají ucha kabelek. Některé orlice jsou s GA, některé bez GA.

armani jeans hardware 44

armani jeans hardware 45

POZOR!Na některých kabelkách na cvocích žádné orlice nejsou, jsou jen kovové hladké!

Jezdce zipů mají buď táhlo z materiálu kabelky, a nebo kovové, u PVC kabelek je kovové a je na něm vyražena orlice.

armani jeans zip 46

U vnitřních zipů bývá na táhlu pouze vyražené AJ.

armani jeans zip 47

6)Vnitřní cedulka

Jsou dva druhy cedulek, obě jsou ale vždy tmavomodré látkové!!!Ne černé, ani žádné jiné barvy. A nejsou kovové. Hodně padělků na ioffer.com jsem viděla s kovovou destičkou uvnitř. Umístění cedulky je pod kapsičkou se zipem, pokud ji kabelka má, cedulka je pak umístěna  pod tímto zipem.

a)Jednoduchá cedulka Armani Jeans-u lakovaných PVC kabelek a některých pánských messengerů, bývá tato nejčastěji.

armani jeans inside 48

Cedulka je tmavomodrá, a bílým písmem je zde napsáno AJ, oddělené čárou, a vedle toho velkými písmeny ARMANI JEANS. Bílá oddělující čára vede odshora dolů po celé délce cedulky. Čára tam vždy musí být, stejně jako velké AJ, nikdy nemáme jen nápis ARMANI JEANS.

b)Novější TRADE MARK cedulka

Fotografii jednoduché cedulky jsem upravila, aby bylo vidět jaký text je u nové cedulky přidaný. V horní řadě je napsáno TRADE MARK, TRADE vlevo a MARK vpravo.  Nápis „Established in 1981“ je na originální cedulce psacím písmem, je umístěn v posledním řádku a bílá dělící čára nevede odshora dolů po celé délce, ale končí u obšití.

armani jeans inside 49

7)Dustbag

Armani Jeans kabelky mají většinou dustbag. Píši většinou, protože jsem viděla, že některé menší messengery dustbag nemají. Velké kabelky, a PVC kabelky vždy dustbag mají. Kabelku můžete dostat buď s dustbagem Armani Jeans, a nebo s dustbagem Armani Collezioni.

ARMANI JEANS DUSTBAG

Je tmavomodrý. Může se jevit, hlavně na umělém světle, jako černý, ale je opravdu tmavomodrý, je to vidět když ho prosvítíte proti přímému světlu, pak hned poznáte, že je modrý. Má silnou šňůrku, kterou se dá stáhnout. Materiál je velmi pevný, strukturovaný, jeho strukturu vidíme na dolní fotografii. Nápis je bílými velkými písmeny AJ, s dělící čárou a ARMANI JEANS. Dustbag je většinou velmi prostorný, tak aby se Vám v něm například nemačkala vysoká ucha kabelky. Jeho kapacita bývá o dost větší než je kabelka sama, rozhodně se v ní kabelka nekrčí. Výrobci padělků toto nedodržují, aby ušetřili na materiálu a kabelka se pak do dustbagu většinou vejde tak tak…

armani jeans dustbag 50

armani jeans dustbag 51

ARMANI COLLEZIONI DUSTBAG-s tímto dustbagem se můžeme někdy setkat v multibrandových obchodech, spíše kamenných. ARMANI COLLEZIONI je kolekce produktů, která je speciálně určená pro vybrané obchodníky. Proto někdy zboží Armani nemusíte mít přímo v dustbagu Armani Jeans, nebo Emporio Armani, ale právě v tomto Armani collezioni dustbagu.

armani collezzioni dustbag 52

Jak vidíme, Armani používá mnoho materiálů a vzorů, nejvíce se padělají PVC kabelky, a bohužel se mi jich za dobu mé činnosti dostalo do rukou  velké množství velmi dobře padělaných, na první pohled byste neřekli, že jde o padělek, to Armani dobře ví, proto přikládá kartičku autenticity která Vám řekne nejvíc. Pokud je ovšem kabelka dobře padělaná a ještě je k ní přiložena kartička autenticity od jiné kabelky, pak bohužel laik nemá šanci poznat zda jde o originál. Musíte tedy věnovat pozornost všem detailům a nebo kabelku svěřit k ověření odborníkům. Služby ověřování originality kabelek Armani Jeans najdete na těchto stránkách v hlavním menu v sekci „Ověřování originality“.